Tech hvg.hu 2015. január. 04. 15:38

Igazi biztonság: jön a világ első retinaszkenneres okostelefonja

Állítólag a jövő héten kezdődő Las Vegas-i CES-en mutatják be a világ első retinaszkenneres okostelefonját.

A retinaszkenner volt az egyik olyan okostelefon-jellemző, amelyet 2014-re ígértek. Már a Galaxy S5-nél is felmerült, és az LG G3-nál is volt szó ilyesmiről.

Úgy tűnik, végül is 2015 hozhatja el ezt a kiegészítőt, legalábbis ha igazak azok az értesülések, amelyek szerint az elsősorban a megjelenítőkkel összefüggésbe hozott ViewSonic cég valamikor januárban egy retinaszkenneres okostelefonnal jelenik meg. És mivel a cég minden évben a CES-es mutatja be termékeit, logikus a következtetés, hogy ez 2015-ben is így lesz, azaz a Las Vegas-i nemzetközi szórakoztatóelektronikai seregszemlére rukkolhat ki a különlegességgel.

A GizmoChina mindenesetre már közzé is tette a V55 funkcióit, képeit. Ami a fő specifikációkat illeti, a készülékben egy 64 bites, 1,4 GHz-es, négymagos Snapdragon 410 processzor dolgozik, 2 GB RAM és egy Adreno 306 grafikus chip társaságában. A telefonnak két változata lesz: 16 és 32 GB natív tárhellyel.

GizmoChina

5,5”-es, full HD (1080 x 1920) OGS megjelenítője lesz, és a hátoldalára egy 13 MP-es Sony kamera kerül. Támogatni fogja a 4G LTE hálózatokat, azonban arról, hogy milyen operációs rendszert futtat, egyelőre még nincs hír.

Az igazi érdekesség persze a retinaszkenner lesz, ami a készülék jobb felső sarkába kerül. Egy kis zár védi majd, amelyet el kell húzni, s egy kis lámpa felvillanása jelzi majd, hogy a retinaszkenner működésre kész.

GizmoChina

A szkennerrel egyébként nemcsak a telefon zárolását lehet feloldani, hanem ilyen módon lehet majd hozzáférni az esetleg titkosított állományokhoz is.

A GizmoChina jóvoltából egy videó is felkerült a YouTube-ra, ami bemutatja, hogyan is működik ez a funkció.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.