Tech hvg.hu 2014. december. 28. 08:01

Gyorsabbak lesznek az LG tévék

Az eddiginél is egyszerűbb felületet, gyorsabb működést és több alkalmazást ígér a már több mint 5 millió LG tévén futó webOS operációs rendszer új, 2.0 verziója.

A dél-koreai vállalat szerint a webOS szoftver eredeti fejlesztési célja, hogy választ adjon a bonyolult Smart TV-k kezelésével kapcsolatos kellemetlenségekre, hogy „a TV újra egyszerűvé váljon”.

Az LG tévés oprendszerének 2.0 verziójában a rendszerindítási idő akár 60 százalékkal is rövidebb lehet, a tartalmak elérése pedig jelentősen gördülékenyebbé és gyorsabbá vált. A felhasználó például a Smart TV kezdőképernyőjéről a YouTube-ra váltva akár 70 százalékos gyorsulást tapasztalhat az előző rendszerhez képest.

LG

A webOS 2.0 további újítása a My Channel (Saját csatorna) funkció, amellyel a felhasználó saját kedvenc élő csatornáit a tévéről vagy a set-top boxról könnyedén a menüsávra helyezheti, ahol kényelmesebben váltogathat közöttük. A néző a gyorsbeállításokkal (Quick Settings) az éppen futó műsor megszakítása nélkül módosíthatja a készülék beállításait, a Bemenet választó (Input Picker) pedig azonnal felismeri a csatlakoztatott eszközöket, amelyek így rögtön használhatók.

A gyártó a Las Vegas-ban január 6-án startoló nemzetközi CES fogyasztói elektronikai kiállításon mutatja be a webOS 2.0 kiadását. Hogy ez csak a 2015-ös modellekre kerül-e rá vagy a 2014-es tévék is megkapják frissítésként, azt még nem tudni.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.