Tech hvg.hu 2014. október. 06. 17:00

Egy keménymagos androidos két hete az iPhone 6-tal

Két hét egy másik világban, két hét a konkurens telefonnal. Íme az Android-hívő iPhone 6-ról szóló beszámolója.

A DroidLife egyik munkatársa, nem mellesleg megrögzött Android-fan, mazochista kísérletbe fogott, két héten keresztül használta az „ellenfél” telefonját, az iPhone 6-ot. Tapasztalatait egy blogbejegyzésben foglalta össze – ebből szemezgetünk.

Azt rögtön tisztázza, hogy senki se várjon hagyományos értelemben vett iPhone 6 bemutatót, sokkal inkább néhány gondolat megfogalmazása az iPhone 6-ról, az iOS 8-ról egy olyasvalakitől, aki az Android-világban tölti a mindennapjait. A tesztelő lépésről lépésre végigmegy a jellemzőkön, kifejtve azt, hogy mi az, amit az Androidban jobban szeret, de persze azt is elismeri, ha valamit az iPhone 6-ban tudtak jól megvalósítani. Tapasztalatainak summázása annyi lehetne, hogy érti már, miért vannak oda milliók ezért a telefonért, azonban feleslegesnek érzi napokig sorban állni érte. Az iPhone 6 egy valóban nagyon jó telefon, azonban nem a legjobb.

Kellex/DroidLife

Áttekintését a dizájnnal indítja, és egyből le is szólja az iPhone 6-ot, olyannyira, hogy szerinte ez a dizájn az Apple legrosszabbja. A gyártó mindent feláldozott azért, hogy a telefon valóban vékony legyen, s ez ártott a küllemnek. Még össze is veti az iPhone 6-ot az Xperia X3 Compacttal, a Galaxy Alphával és a tavalyi Moto X-szel, hogy bizonyítsa igazát.

Kellex/DroidLife

Más viszont a helyzet a kamerával, amelynek nagyszerűsége és egyszerű kezelhetősége mindenképpen hiányozni fog a tesztelőnek, ha visszatér az androidos világba. Az iPhone 6 ugyanis remek képeket csinál a maga 8 MP-es kamerájával, olyannyira jókat, hogy felmerül a kérdés, egyáltalán szükség van-e 16 vagy 20 MP-es kamerára.

Hasonlóan jó vélemény született az iPhone 6 1810 mAh-s akkumulátoráról is: egy feltöltéssel több mint egy napig bírta a telefon. Csak összehasonlításképpen: az új Moto X 2300 mAh-s akkujával – tipikus használat mellett – csak 16 órányi hálózatfüggetlen működési idő érhető el. A tesztelő úgy véli, hogy az iOS érdeme az iPhone 6 kis akkujának ilyesfajta teljesítménymaximalizálása.

A kijelzőről is jó a vélemény („majdnem tökéletesen kalibrált”), annál kevésbé hízelgő a beszámoló App Store-t elemző része.

A tesztelő tételesen cáfolja azt az elterjedt véleményt, hogy az App Store jobb volna a Google Playnél, ráadásul kifejezetten gondok vannak az előbbi keresőszolgáltatásával, és még a Top Charts is könnyen manipulálható.

Kellex/DroidLife

Ezen a ponton akár még lecserélhető is lenne egy androidos telefon az iPhone 6-tal, azonban amikor az iOS 8 kerül górcső alá, azonnal kiderül: az Android a legjobb operációs rendszer. A legfájóbb pont talán a testre szabás hiánya, hiszen néhány apróbb beállítástól eltekintve az iPhone 6 olyan, ahogyan azt az Apple kitalálta. A tesztelő mindezt úgy fogalmazza meg, hogy olyan az iPhone 6-ot használni, mintha valaki másnak a telefonját próbálgatná, nem érzi a sajátjának. Ez az Apple viziója egy telefonról, s ezt mindenkire ráerőlteti. Ez persze nem jelenti azt, hogy a koncepció rossz volna, csak épp az Apple nem gondolt a barkácsolókra, és azokra, akik nem akarják csak egy bizonyos módon használni a telefont.

Ha érdekli a részletes angol nyelvű beszámoló, kattintson erre a linkre.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.