Lyman Connor a GE mérnökeként alapvetően turbinákhoz és erőművekhez fejleszt szoftvereket, most azonban egy olcsó bionikus kéz kifejlesztésén dolgozik azok számára, akik nem engedhetik meg maguknak a költséges elektronikus kézprotézist.
A GE jelentése szerint az ötlet egy véletlen kórházi találkozás során született meg Connor fejében, amikor a szakember megismerkedett egy olyan kisfiúval, akinek a családja nem tudja kifizetni a jellemzően drága, akár 75 ezer dollárba (kb. 17,5 millió forint) kerülő kézprotézist.
Connor a témában keresgélve ráakadt a Robohand nevű nyílt forráskódú projektre, ami 3D-végtagok nyomtatásának kifejlesztésén dolgozik Dél-Afrikában. A csoport tevékenységének révén ismerkedett meg az ujjnyomtatás elsődleges tervrajzaival. Ezt követően a Michigani Elektronikus Végtagfejlesztő Intézet segítségével tanulmányozta a csuklódizájnt és a bionikus kézben futó áramköröket, illetve konzultált a virginiai helyi kórház protéziskészítőjével és elbeszélgetett a betegekkel is.
A legmodernebb elektronikus végtagok a csonkban lévő izmok által generált elektronikus jelzéseket befogó szenzorokkal működve irányítják a művégtagot. Ám Connor meglepetésére több kéznélküli beteg lenne hajlandó a kézprotézist saját egészséges kezével irányítani.
Connor mintegy 10 ezer dollárt áldozott a projektre saját zsebből, és nem szívesen fordított volna további 4 ezer dollárt arra, hogy egy másik programozót bevonjon a kézhez kapcsolódó mobilos alkalmazás kifejlesztésébe, így inkább megtanulta a kódolást. A munkához később a műkéz bluetoothos kapcsolatát biztosító TinyCircuits, illetve a fémízületeket és egyéb kézrészeket építő Roanoke gépgyártó is csatlakozott.
A Connor által megalkotott kézfej a tervek szerint csomagban kapható majd, és a tervek szerint nagyjából 4 ezer dollárba (kb. 930 ezer forint) fog kerülni. Részei egyenként kicserélhetők lesznek, amennyiben meghibásodnának.