Tech hvg.hu 2014. július. 30. 08:01

Bárki ingyen elkészítheti saját szakácskönyvét

Lassan minden sztárnak van saját szakácskönyve, nekem miért ne lehetne? Merül fel a jogos kérdés, az androidosoknak és az iPhone-soknak pedig van egy jó hírünk: erre ingyen van lehetőség.

Azt még nem találták fel, hogy bármilyen költség nélkül adhassunk ki saját, papíralapú szakácskönyvet, de digitálisan ennek már semmi akadálya, ugyanis az Androidra, illetve iPhone-ra és iPadre is ingyen letölthető Flavourit alkalmazással bárki elkészítheti kedvence ételei receptjeinek igényes összeállítását.

Doorfortyfour

Könnyen kezelhető az app, hiszen belépésnél három fő kategória közül (étel, sütemény, ital) lehet választani, majd ezután 46 alkategória közül is (saláta, pite stb.). Ezután meg kell adni az étel nevét, majd külön rublikákban a hozzávalókat és azok mennyiségét, egy másik dobozban a recept leírását, emellett kiválasztható a főzéshez szükséges eszközök ikonjai, az is külön helyen megadható, hogy hány fokon és hány percig kell valamit sütni. Ezután nincs más dolgunk, mint lefotózni az ételt, és kész is a képes recepttárunk, amelyben természetesen keresési és megosztási lehetőség is van.

Egyre viszont figyeljünk: ne olyan hosszasan írjunk le mindent, mint a Steve Jobs-könyvvel pózoló Alekosz, aki 37 percig is tud mesélni a marhalábszárpörköltről, különben csak nyűg lesz az app használata.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.