Tech hvg.hu 2014. május. 16. 07:07

Így juthat ingyen 10 GB tárhelyhez

Ma már nem jelenthet gondot, ha valakinek nem túl nagy a merevlemeze, hiszen ingyenes tárhelyek tucatjain parkoltathatjuk az állományainkat. Íme egy újabb felhőszolgáltatás, amely megosztásra is lehetőséget kínál.

Kétféle feladatot is ellát a ZeoSpace nevű béta állapotban lévő szolgáltatás: segít a nagyméretű fájlok megosztásában és ingyen tárhelyet is kínál.

Az előbbiekhez nincsen szükség hozzáférés létrehozására, akár 200 MB-os fájlokat is feltölthetünk az oldalra egyszerű tallózással vagy a fogd és dobd módszerrel. Eredményül egy linket kapunk, amellyel bárki bárhonnan hozzáférhet a feltöltött állományhoz. A feltöltött anyagok 7 napig maradnak fenn az oldalon, azonban, mint látni fogjuk, ezt a korlátozást megkerülhetjük.

Amennyiben vállaljuk az ingyenes hozzáférés létrehozását, 1 GB-nyi ingyen tárhelyet kapunk. Ez persze a mai világban igazán nem sok, viszont egyszerűen megtízszerezhetjük ezt a mennyiséget. Mindenekelőtt le kell töltenünk a ZeoSpace asztali kliensét, képernyőfotót kell készítenünk és megosztanunk, meg kell osztanunk egy fájlt az asztali alkalmazással, el kell készítenünk egy állomány backupját, fel kell töltenünk egy fényképet, és meg is kell néznünk azt. Ha végigmentünk ezen az öt lépésen, máris a miénk a 10 GB-nyi ingyen tárhely, és immár a 7 napos fájltárolási korlát sem él, sőt 200 MB-nál nagyobb állományokat is feltölthetünk.

És ami különösen jó: a legkülönfélébb eszközökről (MacBook, iPhone, iPad, androidos telefonok stb.) elérhetjük a ZeoSpace-en tárolt állományokat.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.