Tech hvg.hu 2014. május. 10. 09:01

Új magyar ötlet: ruhakészítés PET palackokból, otthon

Két magyar koncepció is versenyben maradt a 2014-es Electrolux Design Lab pályázat második fordulójában. Kovács Apor és Koczka Kristóf pályamunkái a legjobb 100+ kreatív ötlet között szerepelnek, amelyeket a 74 országból beküldött, több mint 1700 pályamű közül választott ki a szakmai zsűri. A magyar versenyzők továbbjutását május 16-ig szavazással is lehet segíteni.

Összesen 43 ország képviselteti magát az Electrolux Design Lab formatervezői pályázat második fordulójában. A szakmai zsűri a nevezések közül 100+ koncepciót választott ki, amelyek versenyben vannak az 5000 euró összegű fődíjért és az Electrolux globális tervezőközpontjában eltölthető hat hónapos fizetett gyakornoki pozíció elnyeréséért.

Kovács Apor textilápolás kategóriában indult a versenyen. Koncepciója a környezettudatosság és a divatos öltözködés iránti vágy együtteséből építkezik. PETE névre keresztelt háztartási gépe használt PET palackokból készít nekünk saját igényeinkre szabott ruhadarabokat.

Kovács Apor / Electrolux

Koczka Kristóf a kulináris élvezetek kategóriát választotta. A SPIC= nevet kapott koncepciója egy egészen új módon járulna hozzá az egészséges és tudatos táplálkozáshoz. Terve egy intelligens bioszférát hoz létre otthonunkban, mely adatokat gyűjt rólunk és környezetünkről, így termesztve meg azokat a gyógy- és fűszernövényeket melyekre szervezetünknek a legnagyobb szüksége van. Mindkét versenyző a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatója.

Koczka Kristóf / Electrolux

A Design Lab verseny most következő szakaszában a szakmai zsűri és a közönség szavazata dönt a továbbjutókról. A közönség május 16-áig szavazhat a legjobb pályamunkákra, szavazataik alapján 10 fő kap esélyt az újabb megmérettetésre. A zsűri május 19-én jelenti be, hogy melyik 70+ koncepció jut tovább a harmadik fordulóba.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.