Tech hvg.hu 2012. augusztus. 30. 12:12

Okosmérők lesznek a Telenornál

Szeptembertől 308 bázisállomására telepít okosmérőket a Telenor. A fejlesztés eredményeként pontosabb adatok állnak majd rendelkezésre az érintett állomások energiafogyasztásáról, így azonnal láthatóvá válik a bázisállomások áramigénye és kiszámítható környezetre gyakorolt hatása.

Az EU szabályozása szerint 2020-ig a villamos fogyasztók 80%-át el kell látni okosmérővel, amennyiben az alkalmazásuk ésszerű és költséghatékony. A Telenor már idén ősztől az év végéig 308, az ELMŰ és az ÉMÁSZ szolgáltatási területén üzemelő bázisállomásán lecseréli a jelenlegi mérőket okosmérőkre. Az okosmérők a hagyományos rendszernél gyakoribb és pontosabb információt nyújtanak az egyes állomások energiafelhasználásáról, így a hálózatmodernizáció során felszerelt alacsonyabb energiafogyasztású hálózati elemek révén elért energia-megtakarítás azonnal láthatóvá válik.

A fogyasztási adatokat az áramszolgáltatók központi adatgyűjtő rendszere 15 percenként kérdezi le a Telenor mobilhálózatának segítségével és a tárolt adatok webes felületen keresztül bármikor követhetők. Így pontosan ellenőrizhető az állomások energiafogyasztása és az energiahatékonyságot támogató eszközök és szoftverek segítségével elérthető megtakarítás mértéke is, hiszen a rendszerben valós idejű adatok szerepelnek.

A fejlesztés az ELMŰ szolgáltatási területén - Budapesten és környékén - lévő 248, valamint az ÉMÁSZ szolgáltatási területén – Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyékben –található 60 Telenor bázisállomást érint.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.