Tech techline.hu 2011. augusztus. 09. 12:21

Jönnek az univerzális 3D-s szemüvegek

A “Full HD 3D-szemüveg kezdeményezés” nevet adta a Panasonic Corporation, a Samsung Electronics, a Sony Corporation és...

A “Full HD 3D-szemüveg kezdeményezés” nevet adta a Panasonic Corporation, a Samsung Electronics, a Sony Corporation és az X6D Limited (XPAND 3D) együttműködési szándékuknak, amelyben a háromdimenziós fogyasztói aktív szemüvegek új technológiai szabványát fogják elkészíteni.

A megállapodás értelmében a vállalatok együtt dolgoznak majd a rádiófrekvenciás (RF) rendszerű aktív 3D-szemüveg technológiájának kifejlesztésén és engedélyeztetésén. A tervek szerint a szabványosítási folyamat több, az aktív 3D-szemüvegek és a 3D kijelzők közötti infravörös (IR) rendszerű protokollra is kiterjed majd, felölelve a Panasonic és az XPAND 3D által közösen kifejlesztett változatokat, valamint a Samsung és a Sony saját megoldásait.

A Full HD 3D-szemüveg kezdeményezés engedélyezésének várható időpontja – 2011 szeptembere – után megkezdődhet az új szabvány szerinti 3D szemüvegek kifejlesztése.  Az aktív 3D-technológiát alkalmazó szemüveg lehetővé teszi majd, hogy a háromdimenziós Full HD képminőség mindkét szemhez külön-külön eljusson, míg azb ugyancsak bevetésre kerülő Bluetooth technológia a nagyobb mozgásszabadságról gondoskodik.

Az univerzális, az új IR/RF-protokollal készülő szemüvegek 2012-ben kerülnek majd a boltokba, és a tervek szerint lefele kompatibilisek lesznek a 2011-es 3D televíziókkal.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.