Tech techline.hu 2011. július. 27. 05:30

Így menedzselhet minden hívást, egy headsettel

Manapság annyi kommunikációs lehetőség áll rendelkezésünkre, hogy nem győzünk választani.

Manapság annyi kommunikációs lehetőség áll rendelkezésünkre, hogy nem győzünk választani. Sok esetben pedig nem is engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy egy mellett voksolunk, hanem használnunk kell a legnépszerűbbeket.

A Jabra megoldásával a vezetékes telefonra, mobilra vagy éppen Skype-ra (vagy egyéb soft-phone megoldásokra) befutó hívásokat egyetlen headsettel menedzselhetjük, sőt, ha netán egyszerre futnak be a hívások, kényelmesen válthatunk közöttük egy érintőképernyős kis kijelzőn. Nem kell telefonkagylót vagy mobilt keresgélnünk a papírkupacok között, s nem kell kilépnünk a Wordből, hogy fogadjuk a becsörgő Skype-ot. Tökéletes kényelem!

Egységes alapok, különböző megoldások
Nálunk most egy a Jabra Pro 9465 és egy Jabra Go 6470 járt, ezeket próbálgattuk néhány napig.
A két készülék alapjai gyakorlatilag azonosak. Mindkettőnél kapunk egy érintőképernyős bázist/dokkolót, amelybe befutnak a csatlakozások (A PC az USB-n keresztül, a telefonvonal, a Bluetooth-os mobilok stb.), illetve amely egyben töltőként is szolgál a headseteknek. Utóbbiakból a 6470-hez Bluetooth változatot kapunk, amelyet ráadásul többféle megoldással is viselhetünk. Az érintőképernyő és a működés azonos, a dokk-csatlakozó viszont értelemszerűen más a két modellnél, minthogy mások a fülesek.

A készülékek beüzemelése szinte gyerekjáték, miután telepítettük a CD-n mellékelt szoftvert a Windowsra (ez intézi később a megfelelő driverek és folyamatok indítását, a szoftver- és firmware frissítéseket, de különösebben nem kell törődni vele később) a dokk érintőképernyőjén a magyar nyelven is elérhető menü szépen végigvezet minket a legfontosabb beállításokon.

A telepítés pillanatok alatt megvan

Beállíthatjuk a vezetékes telefont, a Bluetooth-os mobilokat, és a PC csatlakozást is. Ez utóbbinál több szoftverrel is együttműködik a rendszer, az Avaya, Cisco, IMB megoldások mellett a talán hétköznapibbnak mondható Skype-ot is beleértve (mi a legutolsó Skype verzióval próbáltuk, s nem volt vele semmi gond).

Ha ezzel is megvagyunk, s minden mindennel össze van kötve, a Jabra kütyüje még utoljára újraindul, s ettől kezdve minden bejövő hívásunkat menedzselhetjük az aprócska érintőképernyőn, vagy a headseten.

A Bluetooth headset alap változata

A Jabra Pro 9465 fülesén egy gomb szolgál a hívásfogadásra, illetve az aktív beszélgetés megszakítására, de találunk még rajta egy érintős hangerőszabályzót is (gyakorlatilag egy elegáns csík a füles oldalán). Ha ez utóbbit "simogatjuk", akkor a hangerőt tudjuk beállítani, ha viszont kétszer gyorsan megérintjük, elnémíthatjuk a mikrofont, illetve újra duplán megérintve visszakapcsolhatjuk azt. A füles a 9465-nél beállítható úgy is, hogy a mikrofon a bal, illetve a jobb oldalra essen, ahogy kényelmesebb.

Variálható használati módok

Természetesen a Jabránál a zűrösebb napokra is gondoltak, amikor  egyszerre csörren meg minden telefon és a PC-s alkalmazások is. Az érintőképernyő segítségével lehetőségünk van hívásvárakoztatásra, vagy akár konferenciabeszélgetés is megoldható.

A Jabra által támogatott szoftveres megoldások

Minthogy a headset vezeték nélkül is működik, nem vagyunk helyhez kötve sem, akár 150 méter is lehet a bázis és a füles között, nem lesz vételi problémánk (persze ez attól is függ azért, hogy milyen irodaházban dolgozik az ember, de a gipszkarton falak nem jelentenek akadályt, nyugodtan átvonulhatunk vele egy elhagyatott tárgyalóba, ha éppen bizalmas dolgokat akarunk megbeszélni valakivel). A 9460 fülese egyébként eszméletlen könnyű és kényelmes, mintha nem is lenne a fejünkön, egyáltalán nem zavaró az sem, ha folyamatosan kell viselni. A hangminőség kiváló, nem nagyon tudunk rá rosszat mondani.

A 6470-es fülese ezzel szemben annyi extrát nyújt, hogy menet közben is tudjuk használni, van utazáskor használható apró töltő is, így menet közben is kényelmesen fogadhatjuk a mobil hívásokat, a megszokott headsettel. Sőt, a füles "felépítése" is változtatható, pillanatok alatt átalakíthatjuk a csomagban található kiegészítők segítségével. Szóval ugyanazt a headsetet hasznáéhatjuk utazáskor a mobilhoz, mint az irodában az összes hívásunk lebonyolításához.

Csatlakozók az állomás hátsó részén

A készülékek összerakása korrekt, a hangminőség szintúgy, azt pedig biztosan nem kell bizonygatnunk, mennyire kényelmes egyetlen gombnyomással megoldani bármilyen bejövő hívás fogadását. A kényelemnek azért ára is van, a Jabra GO 6470 például 359 euróba, a Jabra Pro 9465 pedig 429 euróba kerül.
Viszont mindkét alap készülék esetében variálható az összeállítás, így ha hasonló megoldásba szeretnénk beruházni, érdemes végignézni a Jabra oldalát a kiegészítőkért, illetve a különböző csomagokért.

 

Hirdetés
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. január. 12. 19:30

„Nem szólhat minden videó az orális nyalókendőről” – interjú a Nődokikkal, a TikTok orvos sztárjaival

Elsősorban orvosnak tartják magukat, de szabadidejükben tulajdonképpen megújították a tudományos ismeretterjesztést, amikor pár perces TikTok-videókban magyaráznak el bonyolult nőgyógyászati témákat. A „Nődokikat”, azaz Baradács Istvánt, Czébely-Lénárt Andrást és Csirzó Ádámot kérdeztük a videókról, a tabukról és az orális nyalókendőről.