2011. június. 16. 05:59 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 16. 05:31 Tech

Hekkercsoport támadta meg a CIA honlapját

Néhány percig elérhetetlen volt az amerikai titkosszolgálat internetes oldala helyi idő szerint szerda este. A Lulz Security csoport a Twitteren jelentette be a támadást.

Egy hekkercsoport bejelentette, hogy megtámadta az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) honlapját. A Lulz Security csoport a Twitter közösségi portálon tájékoztatott erről, s a bejelentés után szinte azonnal elérhetetlen volt néhány percig a titkosszolgálat internetes oldala helyi idő szerint szerda este. Preston Golson CIA-szóvivő szerint az ügynökség ezt észlelte, s vizsgálja a történteket. A Lulz Security az elmúlt napokban kétszer is betört az amerikai szenátus számítógépes rendszerébe. Hétfőn szenátusi fájlokat tartalmazó listát tett fel a világhálóra, bizonyítandó, hogy behatolt a szenátus szerverére. Szerdán ugyanez a csoport a szenátus honlapján garázdálkodott.

Az amerikai és európai internetlovagokból kötetlenül szerveződő csoport korábban már több hangzatos kalózakciót hajtott végre, így betört a Sony elektronikai nagyvállalat rendszerébe és a Fox.com honlapra is. Az elmúlt két napban a világsajtó több tekintélyes intézmény elleni vakmerő hekkertámadásról adott hírt. Ismertté vált, hogy a közelmúltban feltörték a Nemzetközi Valutaalap számítógépes rendszerét, és megbénították a spanyol rendőrség honlapját is -  mindkét kibertámadást a magát Anonymousnak nevező nemzetközi hekkercsoport hajtotta végre. Emellett a Lockheed Martin vállalat, a Citigroup bankcsoport és a Google keresőprogram is hekkertámadásoknak volt kitéve.

 

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.