Mesterséges intelligenciával foglalkozó cégek együttműködése a játékvilágot felforgató különlegességhez vezetett. Egy menet közben, a felhasználói bevitelek alapján generálódó, a Minecraftre hajazó játékról van szó, amelyben a klasszikus játékmotort a MI váltja fel.
Pusztán képek felhasználásával hoz létre egy Minecraft-szerű játékot az Oasis nevű új MI-modell. Egy interaktív videojátékról van szó, amelyet képkockánként generál végponttól végpontig a mesterséges intelligencia.
A hagyományos játékmotorokkal ellentétben az Oasis a felhasználói bevitel és a vizuális adatok alapján hozza létre a játékmenetet. Feldolgozza a billentyűzet és az egér bemeneteit, és körülbelül 20 képkocka/másodperc sebességgel generálja a képkockákat játék közben. Minden új képkocka az előzőből, és a játékos által bevitt adatokból alakul ki.
A Decart és az Etched cégek együttműködésében fejlesztett megoldás belsőleg szimulálja a fizikát, a játékszabályokat és a grafikát. A modell sok millió játékórán tanulta meg, hogyan tegye lehetővé a felhasználók számára a mozgást, az ugrást, elsajátította, hogyan vegyen fel tárgyakat, törjön össze blokkokat és még sok minden egyebet, és mindezt úgy, hogy közvetlenül nézi a játékmenetet. Mindezzel dinamikus játékélményt tesz lehetővé, amely alkalmazkodik a játékos interakciójához.
A fejlesztők az Oasist a Minecraft játékmenet hatalmas videoadat-készletével tanították. A végső mesterséges intelligencia termékben nincs játékmotor, sem logika, sem kód. Az optimalizált interaktív modell egy fejlesztés alatt álló AI ASIC technológián, a Sohu-n fut. Az Oasis jelenlegi verziója 360p-ben és 20 képkocka/másodpercben tudja megjeleníteni a Minecraft-szerű játékot, az Nvidia H100 GPU-it használva. Az Oasis jövőbeli verziói, amelyeket az Etched hamarosan megjelenő AI-gyorsító chipjeire optimalizálnak (a demó jelenleg Nvidia H100 GPU-kon fut), akár 4K-s játékmenetet is generálhat.
A termék egyelőre messze nem tökéletes (van, aki egyenesen Miecraft-rémálomnak hívja), azonban a videomodellek még csak most tanulják, hogy teljes fizikai világokat és játékokat hozzanak létre, később viszont már új lehetőségeket kínálhatnak a professzionális és az amatőr fejlesztők számára.
Amennyiben közelebbről is érdekli ez a különös játék, ezen a weboldalon kipróbálhatja.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.