Nagyobb teljesítmény jeltorzulás nélkül
A modern számításifelhő-rendszereket támogató adatközpontokban nagy teljesítményű és nagy sűrűségű szerverrendszerek...
A modern számításifelhő-rendszereket támogató adatközpontokban nagy teljesítményű és nagy sűrűségű szerverrendszerek működnek, jellemzően pengeszerverekkel vagy többprocesszoros szerverekkel. Mindkét szervertípus a backplane-nek nevezett áramköri lappal működik, erre telepítik nagy sűrűséggel a processzorokat és az adatkommunikációs lapkákat tartalmazó többi áramköri lapot. A backplane feladata, hogy biztosítsa a kommunikációt ezek között az áramköri lapok között. A nagyobb teljesítményű rendszerek építéséhez a jövőben a backplane-eknek nagyobb sebességgel kell továbbítaniuk az adatjeleket és több processzort kell nagyobb rendszerekké összekapcsolniuk.
A 10 Gbps átviteli sebességgel működő backplane-eknél az átviteli veszteség jeltorzulást eredményez, megakadályozva az adatok pontos továbbítását. Ha az adattorzulás túl nagy, nehezen lehet pontosan visszaállítani az órajel-komponenseket a „0” és „1” adatjelek észleléséhez.
Nagyobb átviteli sebesség és hosszabb átviteli csatornák esetén a jeltorzulás erősödik, ezért a meglévő többcsatornás adóvevőknél eddig 70 cm volt a 10 Gbps sebességű kommunikáció távolsághatára. Ez megnehezítette a 85 cm széles, nagyméretű szerverekben a kommunikáció gyorsítását, és kihívást jelentett a nagy sebességű adóvevők átviteli távolságának növelése terén.
Erre a problémára jelenthet megoldást a Fujitsu Laboratories Ltd. és a Fujitsu Laboratories of America Inc. 10 Gbps sebességű, többcsatornás adóvevő áramköre, amely 1,7-szeresére növeli a szerveren belüli adatátviteli távolságot a meglévő technológiához képest. Az új technológiát a nagy teljesítményű többprocesszoros szerverek kommunikációs csatornájaként működő backplane-ekben fogják hasznosítani. A megoldás képes ellensúlyozni a hosszabb csatornáknál fellépő adatjeltorzulást, és a jelenlegi 70-ről 120 cm-re növeli a csatornákon belül elérhető adatátviteli távolságot.