BufferZone ProHa hajlamosak vagyunk kikapcsolni a vírusirtót, ha úgyis mindenre engedélyt adunk a tűzfalnak vagy az...
BufferZone Pro
Ha hajlamosak vagyunk kikapcsolni a vírusirtót, ha úgyis mindenre engedélyt adunk a tűzfalnak vagy az UAC-nek, akkor már csak egy dolog védheti a gépünket a kártevő alkalmazásoktól: ha elszeparáljuk az általunk használt és kockázati tényezőnek számító alkalmazásokat a rendszertől. Ilyen programok a böngészők, a chat-alkalmazások vagy a különféle fájlmegosztó szoftverek, de speciel a levelezőprogram sem veszélytelen eszköz, ha minden csatolmányra gondolkodás nélkül szoktunk kattogni.
Erre a problémára jelenteken megoldást azok a szoftverek, amelyek ún. “homokozóba” zárják a futó alkalmazásokat, azaz külön virtuális területen futtatják azokat, hogy ne férhessenek hozzá a rendszer fontos részeihez. Így, ha például egy vírusos csatolmány megnyitásakor, ha azt bármilyen okból nem kapja el a vírusirtónk (mondjuk mert lejárt, és már fél éve nem frissítettük), még mindig van esélyünk, hogy ne az egész rendszer lássa kárát figyelmetlenségünknek.
A BufferZone Pro egyik érdekessége az, hogy nemrég még fizetős alkalmazás volt, és bár egy ideig akciózták - év elején - az ingyenes letöltést, teljesen ingyenessé csak most vált. Így mostantól ingyen letölthetjük és telepíthetjük e remek kis programot, amely miután munkába állt (ingyenes online regisztráció azért még szükséges előtte), rögtön el is szeparálja a rendszertől az össze böngészőnket, chat alkalmazásunkat és levelezőnket.
Cikk és letöltés >>>
Imagic
Az Imagic kétféle változatban érhető el: a free, azaz az ingyenes változat letölthető innen, a prémium verzióért már ötven dollárt kell fizetnünk, természetesen cserébe még több funkciót kapunk.
A szoftver alapvető célja képeink és videónk rendszerezése és szerkesztése, sok extra funkcióval kibővítve, mindezt egyetlen kényelmes felületen. Tulajdonképpen egy fotógyűjtemény, egy ún „media organizer”, valamint egy kép- és videoszerkesztő egyben.
Cikk és letöltés >>>
Magic Boos Key
A váratlanul megjelenő főnök vagy munkatársak már csak a megszokott munkaasztalt fogják látni abban a pillanatban, amikor lenyomjuk azt a billentyűkombinációt, amit a Magic Boss Key nevű ingyenes alkalmazásban beállítottunk. A Windowsban az éppen futó összes alkalmazást a Win+M billentyűkkel is el lehet tüntetni, de ez a megoldás csak minimalizálja az ablakokat, így azok a tálcán továbbra is láthatóak lesznek. A Magic Boss Key azonban elrejti a futó programokat, és lekapcsolja azok hangját is. Ez utóbbi például játék vagy filmnézés közben lehet hasznos.
Cikk és letöltés >>>
AnyPic Image Resizer
Az AnyPic Image Resizer készítői nem találták fel a spanyolviaszt, de legalább nemcsak a megszokott funkciókat integrálták, hanem megspékelték az egészet egy sabloncsomaggal. Ez utóbbinak köszönhetően azok is könnyedén átméretezhetik képeiket a mobiljuknak, Facebook-elérésüknek vagy egy küldendő e-mail méretkorlátainak megfelelőre, akiknek amúgy gőzük sincs, mekkora is mondjuk egy iPhone felbontása, vagy mekkora képet érdemes kirakni az internetes közösségi oldalra.
Cikk és letöltés >>>
Vortexbox
A sarokba, pincébe vagy padlásra száműzött régi számítógépből pillanatok alatt olyan médiaszervert varázsolhatunk, amelyen kényelmesen tárolhatjuk zene- és videogyűjteményünket.
Ehhez mindössze az ingyenes Vortexbox szervert kell telepíteni a gépre. A vortexbox.org oldalról lehet letölteni azt az ISO állományt, amiből elkészíthetjük a telepítő CD-t. A telepítés a gépben lévő merevlemezt meg fogja formázni, ha tehát vannak rajta számunkra fontos állományok, akkor előtte mentsük ki azokat. Az egyszerű, néhány lépésben elvégezhető telepítés és a hálózati beállítások után nincs más dolgunk, mint feltölteni a zenei állományokat és filmeket. A program ezeket automatikusan feldolgozza, és elkészít egy olyan adatbázist, amiből majd különböző szempontok és lekérdezések alapján kiválogathatjuk, mit szeretnénk látni, hallani.
Cikk és letöltés >>>