Kiadta a figyelmeztetést az FBI: sebezhető webkamerák után kutat egy kártevő
Újabb kampányt indítottak egy ismert kártevővel a rosszindulatú felek, ezúttal kimondottan a webkamerákat célozva.
Újabb kampányt indítottak egy ismert kártevővel a rosszindulatú felek, ezúttal kimondottan a webkamerákat célozva.
Akár egy látszólag ártalmatlan digitális képkeretből is veszélyes eszköz lehetett, ha előre volt telepítve rá a BadBox nevű vírus – de okostelefonok és táblagépek is futtathatták a kártevőt, amire most lecsaptak a német hatóságok.
Az őszi sereghernyó az Európai Unió több országában is felbukkant már.
A Play Áruházban terjesztették azokat az alkalmazásokat, melyek hitelt kínáltak a felhasználónak – közben azonban érzékeny adatokat kértek be és loptak el, így a tartozás behajtása már inkább volt egy zsarolás.
Fájlokat lophat, rögzítheti a képernyő tartalmát, és még egy sor kártékony tevékenységet tud végezni a Windows rendszert fertőző új kártevő, a Winos4.0.
Új kártevőcsaládot fedeztek fel az NSFOCUS kiberbiztonsági kutatói: a Gorilla egy másik botnet, a Mirai forráskódjából csent el ezt-azt, és rendkívül aktív.
Ez gyors volt: az Infostealer nevű kártevő fejlesztője állítja, már ki is játszotta a Chrome böngésző új biztonsági funkcióját, mely a felhasználó érzékeny adatait – például a sütiket – hivatott védeni a rosszindulatú felektől.
Számos új képességgel bővült a TrickMo nevű androidos kártevő eszköztára, hamis banki oldalakkal próbálja ellopni a netbankja belépési adatait – és ez csak egy a számos veszély közül.
A McAfee kiberbiztonsági kutatói 280 hamis androidos alkalmazásra bukkantak, melyek célja az volt, hogy átvegyék az irányítást a célszemély kriptopénztárcája felett.
Ilyen nincs, és mégis van: a saját hirdetési rendszerének csapdájába esett a Google, és simán megtörténhetett az, hogy a cég nevével éltek vissza a kereső kiemelt hirdetései között.
Ezentúl a jelszóval védett fájlokat is ellenőrizni fogja letöltéskor a Google Chrome, így egy újabb kapu záródik be a hackerek előtt a fertőzött fájlok terjesztésében.
Ingyenes játék, drága szoftver díjmentesen, és még sok más ajánlat van a csalók fegyvertárában. Egy új módszerrel a Facebookon próbálják átverni a felhasználókat, hogy aztán kártevőt telepítsenek a számítógépükre.