Tech techline.hu 2011. február. 09. 05:30

Túl az Angry Birdsön: 5 hasonlóan szórakoztató iOS-játék

Nem mintha gondunk lenne az Angry Birdsszel, sőt valójában megszállottak vagyunk mi is (le is töltöttük már a...

Nem mintha gondunk lenne az Angry Birdsszel, sőt valójában megszállottak vagyunk mi is (le is töltöttük már a Valentin-napi változatot), de azért egy idő után kicsit egysíkú a madarak ellődözése pusztán azért, hogy revánsot vegyünk pár ellopott tojásért a malactársadalmon. Így van ez még akkor is, ha rohamosan közelednek az új Angry Birds verziók.
De most csokorba gyűjtöttünk néhány olcsó, mégis nagyon szórakoztató, igényes és gondolkodásra ösztönző játékot azoknak, akik már az összes szinten túljutottak a madarak “röptetésében”.

Cover Orange
Ebben a játékban sokak kedvenc gyümölcsét, a narancsot - nulla százalék politikai felhangot kéretik beleérteni a mondatba - kell megóvnunk a zord időjárástól. Tegyük fel, hogy mosolygós narancsainkat éppen savas eső fenyegeti.

Mit tennénk? Naná, hogy dobozokkal és hordókkal védenénk meg a gyümölcsöt. A játékban is ezt kell tennünk, a felhők megérkezése előtt meg kell oldalunk, hogy narancsaink biztonságban átvészeljék majd a vihart. Ha sikerül, a narancsok velünk örülnek, ha nem, az negatív hatással lesz rájuk és a pontszámunkra egyaránt. Hangulatos grafika, kedves animációk, elgondolkodtató feladványok. Nem szabad kihagyni!

iSlash
Egy program, amely az elején szórakoztató, az tizedik pálya után pedig már megjelennek az ősz hajszálaink, mégsem tudjuk letenni (valószínűleg akkor is szorongatni fogjuk a telefont, amikor elvisznek minket a hazai egészségügyet képviselő kedves, figyelmes ápolók).

Az iSlash zseniális a maga módján, hiszen semmi mást nem kell tennünk, mint a dobócsillagokat egy kupacban tartani, miközben szétvagdaljuk alattuk az ujjunkkal a különböző formájú táblákat. Egyáltalán nem hangzik kihívásnak… pedig az. Érdemes kipróbálni!

Banzai Rabbit
Aki annak idején pixelbékákat menekített át az úttest egyik oldaláról a másikra C64-en, annak ismerős lesz a dolog. Persze a grafika már modern, igényes, kicsit 3D-s, no meg ezúttal nem a saját békalétünk megóvása miatt fogunk átugrálni a forgalom előtt, hanem azért, hogy hősiesen megmentsünk néhány bajba jutott embert.

Ahogy azt ugye bármelyik nyúl megtenné. A C64-es példánál maradva, van némi Ninja Rabbit utánérzés is ebben a játékban, de az kétségtelen, hogy nagyon szórakoztató, és mindamellett látványos is.

Save Toshi
Ahogy az Angry Birdsben, az építmények összedöntése ebben a játékban is szükségszerű, ám ezúttal nem az a lényeg, hogy a módszerrel agyonlapítsunk néhány undok malacot, hanem az, hogy a táncparkettre juttassuk a mosolygós táncoslányt.

Ez a 3D-s pályákon nem is olyan egyszerű, legalábbis a szintek előre haladtával már komolyan gondolkozni kell, hogy minél kevesebb lövéssel oldjuk meg a feladatot. A Save Toshi teljesen anime stílusú, a grafika és a hangok tökéletesen fedik a stílust, ennek ellenére nem csak az anime rajongóknak ajánljuk, hiszen egy kiváló logikai játékról van szó. Akit esetleg idegesítene Toshi vékonyka - szintén az anime rajzfilmekből ismerős - hangja, legfeljebb vegye le a hangerőt. Ja és egy jó tanács: a golyóval sem közvetlenül, sem mandinerből nem szabad eltalálni Toshit, és táncolni ugyan tud, de úszni viszont nem…

Kuboku
Így a végére sokak kedvenc fejtörőjének, a Sudokunak egy átiratát hagytuk. Az ízig-vérig japán Kuboku nem más, mint egy 3D-s sudoku. Rémisztően hangzik, és első ránézésre az is, de valójában nagyon szórakoztató, és ha megszokjuk a használatát, kifejezetten izgalmas berakosgatni a számokat a megfelelő helyekre.

Különféle nehézségi szinteket választhatunk, és az alapszint egyébként nem olyan vészes, mint amilyennek elsőre látszik. Aki szereti a sudokut, már csak a változatosság kedvéért is próbálja ki.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.