2011. február. 02. 20:18 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 02. 20:17 Tech

Eddig nem használt szavakkal bizonyítja a Google a Microsoft elleni vádjait

Másolással vádolja a Google a Microsoftot, azaz, hogy a Bing keresőmotor találatai közé a Google keresési eredményeit is becsempészi.

A Google véletlenül figyelt fel arra a jelenségre, hogy a hibásan begépelt, gyakran értelmetlen keresőszavakra adott találatok néhány hét elteltével a Bing találatai között is megjelennek. A gyanú igazolására a Google szakemberei olyan keresőszavakat kreáltak, amelyeket biztos, hogy a világon még senki sem írt be egyetlen böngészőbe se. Például a népszerű BlackBerry gyártójának, a Research In Motion vállalat rövidítését az eredetileg használt RIM-ről RIMM-re változtatta, és az értelmetlen kifejezéshez manuálisan rendelte hozzá a találati listát. A szakemberek azt tapasztalták, hogy az ilyen és az ehhez hasonló, mások által még sohasem használt 100 keresőszóból és az ezekre adott válaszokból 7-9 százalék jelenik meg a Bing oldalán.

Harry Shum, a Bing keresőt fejlesztő részleg alelnöke kedden blogbejegyzésében egyenesen kémregénybe illőnek nevezte a Google vádjait. A The Wall Street Journalban megjelent beszámoló szerint azonban a Microsoft vezetői később már nem tagadták a Google kijelentéseit. Stefan Weitz, a Bing fejlesztési igazgatója elmondta, hogy bizonyos felhasználóik a Bing fejlesztése érdekében figyelik a Google-t. Például a Microsoft Internet Explorert (IE) használó önkénteseik, vagy azok, akik a Bing keresőablakot telepítették böngészőjükhöz, megosztják a vállalattal azokat az információkat, amelyeket netezés közben böngészőjükkel gyűjtöttek. Ezek az adatok névtelenül, nem felhasználóhoz kötve kerülnek vissza a Microsofthoz - magyarázta Weitz, aki szerint ezért is lehetséges, hogy a tesztelt kifejezésekből csupán néhány találat jelent meg a Bing eredményei között.

 

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.