Optimális esetben most is így működik a világ egyik legnagyobb közösségi hálózata.
Optimális esetben most is így működik a világ egyik legnagyobb közösségi hálózata. A felhasználó „tweetel” valami érdekeset, a többiek pedig remélhetőleg reagálnak rá: konkrétan válaszolnak (reply) vagy továbbítják (retweet). Úgy tűnik azonban, hogy ilyen optimális eset egyre kevesebb van.
A Sysomos legújabb felmérésében a csiripeléseket vizsgálgatta: vizsgálódásuk meglepő eredményeket hozott. Ezek szerint, bár a Twitter napjaink legnépszerűbb közösségi hálózata, és naponta több millió bejegyzés születik, valójában elég kevés az olyan tweet, ami valóban érdekes vagy éppen reakciót generál.
A rengeteg bejegyzésből csak hat százalék annyira érdekes, vagy retweetet eredményezzen, és csak 23%-ra születik válasz (reply). Ezen felül az összes többi bejegyzés eltűnik a nagy semmiben, érdemi reakció és válasz nélkül. Ráadásul a bejegyzések élettartama is nagyon rövid: kilencven százalékban a válaszok vagy a retweet, a bejegyzés írása utáni első órában történnek, így elmondható, hogy egy-egy csirip élettartama nem több, mint hatvan perc.
Sajnos a Sysomos kutatása még mindig nem ad választ örök kérdésemre: hogyan lehet több mint harmincezer követője valakinek, aki olyasmiket tweetel, hogy „ismét megittam a protein-turmixomat”… vagy „éppen most jöttem ki a zuhany alól”?