Tech techline.hu 2010. augusztus. 30. 05:15

Izgalmas, Youtube-ra építkező oldalak

Nem véletlen, hogy 2006-ban a Google is szemet, mi több – némi képzavarral élve - pénztárcát vetett a Youtube-ra...

Nem véletlen, hogy 2006-ban a Google is szemet, mi több – némi képzavarral élve - pénztárcát vetett a Youtube-ra, hiszen a valóban különleges videomegosztó ott liheg a Facebook nyomában a leglátogatottabb weboldalak listáján. Ezzel együtt viszont az sem véletlen, hogy mint oly sokszor az életben sokan próbálnak meg profitálni a látogatottságból, az ötletből, a kreativitásból. Anélkül, hogy ezt minősítenénk, el kell ismerni, időnként egészen jópofa megoldások születnek abból, ha valaki egy-egy igazán „nagymenő” oldalra, jelen esetben a Youtube-ra építkezik. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány olyan, számunkra igen szórakoztató oldalt, amelyik éppen ezt tette.

YouScrobble
Az oldal tulajdonképpen a last.fm és a Youtube egy fajta koktéljának tekinthető. A használatához nincsen szükség regisztrációra, bár ha bejelentkezünk, azért néhány pluszszolgáltatáshoz is jutunk. Persze az oldal enélkül is remekül használható, elsősorban lejátszólisták készítésére. Ehhez kattintsunk a Music fülre, s azonnal feltűnnek a hét legnépszerűbb zenéi (köztük a Kispál és a borz, nem kis örömünkre). Nem kell azonban elfogadnunk a felkínált válogatást, ugyanis az oldalon akár előadóra, akár zenei stílusra is kereshetünk. A kínálat valóban óriási, s ha megtaláltuk kedvenc albumunkat, csak kattintsunk rá, s már fel is tűnnek egyenként a rajta lévő számok.

Ezekből akár le is tölthetünk (itt jelentkeznek például a regisztráció előnyei), de arra is van lehetőség, hogy a kis pluszjelre kattintva, egyszerűen betegyük a számot saját lejátszólistánkba. A számokat egyenként is lejátszhatjuk (ez egy kis Youtube-ablak feltűnését, és az ott megszokott lejátszást jelenti), de persze az egész lejátszólista megszólaltatására is van mód. Lejátszólistáinkat akár el is menthetjük, és arra is van lehetőség, hogy belehallgassunk mások listáiba.

PlisTube
Ezen az oldalon még csak arra sincs szükség, hogy egyenként húzogassuk a számokat a lejátszólistába, ugyanis ha bebillentyűzzük kedvenc énekesünk, együttesünk nevét, máris megkapjuk az oldal lejátszólista-ajánlatát, természetesen itt is Youtube-videókból.

Ha hiányérzetünk lenne, akkor sincs baj, ugyanis az oldalon további találatokat is kapunk kedvencünktől, s bármelyik zeneszámát behúzhatjuk listánkba, amelyet természetesen el is menthetünk, hogy bármikor újranézhessük, -hallgathassuk a legjobb videókat.

Tuberadio.fm
Személyes kedvencünk ez az oldal, amelyiknél ugyancsak az előadó/együttes keresésével indulunk, majd többféle lejátszólistát is készíthetünk, óriási ajánlatból válogatva. Itt is kis Youtube-ablakban látjuk viszont a videókat, s jobbra hasonló zenékjet kínál fel a rendszer, illetve – ha lehetőség vcan rá – még a dalszövegeket is lekérhetjük, illetve az előadó életrajzát is elolvashatjuk. Ezen az oldalon saját profilt is készíthetünk, s lejátszólistáinkat megoszthatjuk a nagyvilággal.

Mixtube
Első pillanatban kissé meglepő a Mixtube „minimáldizájnos” oldala, de aki jó zenéket szeretne összegyűjteni magának, biztosan nem fog csalódni benne. Az oldal készítői be is vallják, hogy valójában az inspirálta őket, hogy szinte nincs is olyan zene, amelyiket ne találnánk meg a Youtube-on. Itt is dönthetünk arról, hogy saját listát készítünk-e, avagy megbízunk mások ízlésében. Ha az előbbi mellett döntünk (Create a playlist), akkor először nevet kell adnunk, és színt kell választanunk a listánknak, majd Youtube videókat kell beletennünk, URL-ekkel megadva.

Ez kicsit ugyan macerás, de viszonylag hamar végezhetünk vele. Ezután a Create Playlist gombra kell kattintanunk, s az oldal közli, hogy elkészült a listánk, és kapunk hozzá egy linket. Erre kattintva megkapjuk a lejátszólistánkat, ami egyébként a többi lejátszólista közé is bekerül. Még jó, hogy adott színnel és címmel különböztettük meg a többitől!

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.