Tech techline.hu 2010. július. 16. 05:00

Töltse le ismerősei albumait a Facebookról, a legegyszerűbben

Feltette ismerősünk nyári nyaralásának képeit a Facebookra, és mi szeretnénk lementeni ezeket?

Feltette ismerősünk nyári nyaralásának képeit a Facebookra, és mi szeretnénk lementeni ezeket? Nos, a legkézenfekvőbb (és talán legismertebb) módszer az, ha megkeressük a képeket, majd a jobb egérkattintás hatására felbukkanó helyi menüben a „kép mentése másként” opcióra kattintunk. Azonban van egy ennél sokkal ügyesebb módszer is, amelyhez semmit sem kell a gépünkre letöltenünk, ráadásul egyetlen fillért sem kell áldoznunk rá.
Egy online szolgáltatásról, a Pick&Zip-ről van szó, amelynek a használatához egyetlen feltételt kell teljesítenünk, a Facebook társadalom tagjának kell lennünk, ugyanis a képletöltés első lépése, hogy be kell nekünk is lépnünk a Facebookra, saját azonosítónkkal, majd a következő ablakban az Allow gombra kell kattintanunk.

Először be kell lépnünk Facebook-azonosítónkkal

Ha ezt megtettük, egy új ablakban máris megjelenik Facebook-ismerőseink (barátaink?) listája,  mégpedig ábécé-rendben. Sajnos a lista sorrendjén nem tudunk változtatni, azaz akinek sok ismerőse van, annak bele kell törődnie, hogy kizárólag e csoportosítás szerint keresgélhet.
Ha ezután kijelöljük valamelyik ismerősünk nevét, azonnal megjelennek mellette a Facebookra feltett képei, illetve albumainak neve. Természetesen beléphetünk az albumokba is, és egyenként láthatjuk valamennyi képet.
A letöltéshez ki kell jelölnünk, melyik képeket szeretnénk a magunkénak tudni (a kép kijelöléséhez használjuk a bal alsó kis plusz jelet), de természetesen arra is van lehetőség, hogy egyetlen mozdulattal mindent kijelöljük (select all).

Egyszerűen kijelölhetjük a letölteni kívánt képeket

Ha ezután a Review & Download gombra kattintunk, eldönthetjük, hogy becsomagolva (zip fájlban) vagy inkább pdf-ben kerüljenek a gépünkre a kiválasztott képek. Ez utóbbi esetben egy olyan pdf állományt kapunk, amelynek minden oldalán egy-egy fénykép található, míg az előbbiből a szokott kicsomagolással nyerhetjük vissza az eredeti fotót.
Próbáink során egyetlen problémával találkoztunk: amikor pdf-ben mentettük le a képeket, a rendszer nem írta oda a kiterjesztést a fájlnév után, de persze egy átnevezéssel (például a Total Commanderben) ezt mi magunk is megtehetjük, és ezután már „igazi” pdf-ként funkcionál az állomány.

Hirdetés