Tech techline.hu 2010. július. 07. 05:31

A legnépszerűbb élő személy a Facebookon

Az internet és a zene, főleg az MP3-ak, a letöltés és a netes zeneboltok miatt, kéz a kézben jár – sőt újabban az...

Az internet és a zene, főleg az MP3-ak, a letöltés és a netes zeneboltok miatt, kéz a kézben jár – sőt újabban az internet az elsőszámú „zeneplatform” a rádiók és a zenei televíziók mellett, sőt azokat megelőzve.

Lady Gaga, akit jelen írásunkban most nem minősítünk zenekritikai szempontból (nem a mi dolgunk, és amúgy is szubjektív dolog) a közösségi oldalakkal, és az azon szereplők népszerűségével foglalkozó Famecount és a Facebook adatai szerint a világ egyetlen előadóművésze, akinek „ismerősei” (jelen esetben inkább rajongói) a szociális hálózaton meghaladták a bűvös tízmilliós számot.

A hölgy ezzel megelőzte Obama elnököt, akinek 9,4 milliós rajongótábora van a Facebookon, és 4,4 millióan követik Twitteren. Lady Gaga azonban már több mint tízmillió  „Facebook-rajongóval” rendelkezik - ezáltal pillanatnyilag ő a legnépszerűbb elő személy a Facebookon.

A világ legnépszerűbb énekesnője?

A „élő személy”  kitétel azért fontos, mert Michael Jackson például 14 milliós táborral büszkélkedhet (mint tudjuk ő már sajnos nincs köztünk), míg a Texas Holdem’up Poker (ami egy online póker bajnokság) pedig húszmillióval.

Lady Gaga azonban egyetlen személy, és szerencsére él és virul, így a Famecount nem véletlenül jelentette ki, hogy az énekesnő jelenleg a világ legnépszerűbb zenésze. Szerintük. Jelen esetben ugyanis nem tudni, hogy korrekt-e a „zenész” kategorizálás (őszintén szólva nem tudjuk, játszik-e a hölgy valamilyen hangszeren, illetve azt sem, hogy komponál-e zeneszámokat – lehet, hogy igen). Mindent összevetve, szerencsésebb lett volna  a "legnépszerűbb énekesnő” besorolást alkalmazni. 

A fétis ruhák szerintünk többet nyomnak a latban mint maga a zene...

További érdekes okfejtésekre és fórumos/kommentelős vitákra adhat okot a tény, hogy miért pont Lady Gagát jelölgeti mindenki a Facebookon és a Twitteren: hiszen ha csak a zenei teljesítményt vesszük alapul, akkor (legalábbis szerintünk) nem biztos, hogy indokolt ez a szociálisháló-őrület, ha a fétis jellegű öltözéket és a mesterségesen generált „hype”-ot nézzük, akkor talán igen, ez utóbbiaknak viszont nincs köze a zenéhez. Lássuk, mit gondol az olvasó!

Hirdetés