A manapság divatos vékony forma helyett az Acer T230 egy kicsit zömökebb felépítésű, a keret alsó részének kiugrása...
A manapság divatos vékony forma helyett az Acer T230 egy kicsit zömökebb felépítésű, a keret alsó részének kiugrása miatt pedig egy kicsit olyan érzése van az embernek, mintha egy hetvenes évekbeli sci-fi űrhajó monitora előtt ülne, de csúnyának azért nem mondanánk, sőt, egész biztosan van olyan, akinek a szíve csücske ez a formavilág.
A szintén divatnak örvendő érintős gombok helyett itt az alsó részen találunk néhány nyomógombot, amelyek segítségével kedvünkre állítgathatjuk a képjellemzőket vagy szabályozhatjuk a hangerőt, mivel beépített hangszórót is találunk a készülékben. Ehhez hátul van hangbemenet, és ha már úgyis itt tartunk, gyorsan felsoroljuk: találunk még D-SUB és DVI csatlakozót és HDMI bemenetet, és persze egy USB csatlakozót is.
Utóbbi azért lényeges, mert a T230, ahogy azt a bevezetőben írtuk, érintőképernyős monitor, ráadásul ehhez optikai megoldást használ, vagyis nem a panel fizikai megérintésével, hanem szenzorok segítségével állapítja meg, hogy merre és miként matatunk a képernyőn. Elvileg hozzá sem kellene érnünk a monitorhoz, de ez a gyakorlatban kivitelezhetetlen. Annyi előnye viszont van ennek a megoldásnak, hogy nem kell különösebben rányomnunk az ujjunkat a képernyőre, ami ugye a maszatos ujjlenyomatok szempontjából sem mindegy (így is lesz bőven, bár szemből nézve nem zavaró), illetve így kényelmesebb is mondjuk szöveget görgetni egy programban vagy rajzolni a Paintben, mert a kijelző felülete kicsit "tapadós". A T230 amúgy két pontot képes érzékelni, így akár két ujjal is rajzolhatunk, illetve használhatunk kétujjas gesztusokat is, például egy weboldal nagyításához a böngészőben.
A multitouch funkciót csak az USB csatlakoztatása után érhetjük el, Windows 7 alatt. Telepíteni nem kell, ezt a Windows 7-es megoldja magának, így pár másodperccel a csatlakoztatás után már szabadon használhatjuk az érintős extrákat. A Windows Pen and Touch részében be is gyakorolhatjuk a használatát, ami azért nem olyan gördülékeny, mint egy iPhone vagy iPad esetében, de azért megteszi.
Az érintős megoldás egy monitor esetében persze inkább csak kiegészítő lehetőség, minden funkcióért a monitorhoz nyúlkálni egy idő után nagyon fárasztó a kéznek. Ám vegyesen használva az egérrel, kifejezetten kényelmesebbé teheti a mindennapjainkat.
Bár nem az Acer T230-asnak van a világ monitorai között a legszebb képe, hiszen egy TN paneltől csodákat nem várhat az ember, de ennek ellenére megállja a helyét. A 23”-os méret és a 2 ms válaszidő játékra is alkalmassá teszi a megjelenítőt, és ha szemből nézzük (köszönhetően részben a fényes bevonatnak is) kellemes, élénk színeket és tű éles képet látunk (kicsit oldalról nézve viszont már torzulnak a színek). A maximális felbontás 1920x1080 pixel.
Mindent egybevetve, az Acer T230 egy egészen jópofa kütyü. Önmagában mint monitor, nem feltétlenül érné meg a 78 ezer forint körüli árát, de ha valakinek érintőképernyőre és nagyméretű, játékra, filmnézésre is használható monitorra van szüksége egyszerre, akkor már jó befektetés lehet (a Windows 7-re is szükségünk lesz a használatához!).
A monitor pontos műszaki jellemzőit itt találják olvasóink.