A Gmail népszerűsége vitathatatlan, s ennek okait már többször is boncolgattuk.
A Gmail népszerűsége vitathatatlan, s ennek okait már többször is boncolgattuk. Átlátható, könnyen használható felület, remek levélkezelés, folyamatosan növekvő tárterület, nagy csatolmányok küldésének lehetősége, újabb és újabb kényelmi funkciók – mindezek fényében érthető, hogy egyre többek e-mail címében szerepel a „@gmail.com” végződés.
Feltehetően ez a népszerűség vezetett egy asztali (desktop) kliens, a Geemail fejlesztéséhez is, amely programnak köszönhetően böngésző nélkül levelezhetünk, sőt bizonyos levelezési funkciókat még internetkapcsolat hiányában sem kell nélkülöznünk. További kellemes adalék, hogy a Geemail program akár „hordozható” is lehet, azaz ha letöltjük innen, pendrive-ot is választhatunk hordozóeszközként, így a későbbiekben bármilyen gépen futtathatjuk, feltéve persze, hogy van Adobe Air keretrendszer.
Az Adobe Air alapú program felülete igencsak hasonlít a Gmailére, így nem lehet gond a használata. Nincs szükség arra, hogy böngészőt nyissunk (ami ugye a Gmailhez elengedhetetlen), elég egy internetkapcsolattal rendelkező gép ahhoz, hogy a program megnyitása után máris lássuk valamennyi levelünket, és mindazokhoz a funkciókhoz hozzáférhessünk, amiket a Gmail is kínál.
A Geemail egyébként akkor is megnyitható, ha nincsen internetkapcsolat. Ilyenkor – a Gmail működési elvéből adódóan – csak a leveleink tárgysorát látjuk, magába a levelekbe nem kukkanthatunk bele (azokat ugyanis másik kontinensen lévő szerverek őrzik), viszont lehetőségünk van arra, hogy levelet írjunk, majd megnyomjuk a Küldés (Send) gombot. Ekkor persze még nem megy a levelünk, ám a legközelebbi alkalommal, amikor a Geemail internetkapcsolatot észlel, automatikusan elküldi irományunkat. Így tehát nem fordulhat elő, hogy csak azért nem megy el egy fontos levél, mert amikor elküldtük volna, éppen nem volt internetkapcsolat.
A Geemail cross-platform, azaz nem függ az operációs rendszertől, hogy tudjuk-e használni avagy sem.