2009. július. 07. 11:14 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 07. 11:18 Tech

A nap képe: csíkok nélkül született egy tigriskölyök

Kevesebb mint húszan vannak világszerte azok a tigriskölykök, amelyek csíkok nélkül jönnek a világra. Dél-Afrikában most egy újabb példány látta meg a napvilágot.

A Daily Telegraph értesülései szerint gondozói Fareedának nevezték el azt a Fokvárosban született bengáli kölyköt, amely két testvérével együtt a Cango Wildlife rezervátumban született. Shahirnak és Sitarah-nak tökéletesen láthatóak a csíkjai, de Fareeda már első ránézésre is különbözik tőlük. A nagymacska-kölykök tavaly, karácsony napján születtek.

„Egyes kölyköknek csak néhány hónap elteltével válnak teljesen láthatóvá a csíkjai” – magyarázta Odette Claassen, a rezervátum egyik munkatársa. „Fareeda már elmúlt hat hónapos, ezért mostanra teljesen bizonyossá vált, hogy különleges kölyökkel van dolgunk.”

A tigriskölykök csíkjai pár hónap alatt előjönnek - Fareeda ebből a szempontból is különleges
© Daily Telegraph

A kistigris már születésekor nagy izgalmat okozott gondozói körében, ugyanis jól láthatóan világosabb volt a bundája, mint testvéreinek.

„A legtöbb bengáli tigris az Egyesült Államokban születik, egy 1950-ben befogott hím utódaként” – tette hozzá Claassen. „Fareeda és testvérei az elsők, akik Afrikában születtek, ez még különlegesebbé teszi az érkezésüket.”

A fehér színű bengáli tigrisek nem albínók, ugyanis jellegzetes kék szemük van. Természetes közegük Észak-India volt, mielőtt csaknem teljesen kipusztították volna őket a területről.

„Fareedának nagyon jó természete van, imád játszani a testvéreivel” – mondta a gondozó. „Igaz, néhányszor megharapdálta a kezemet, hogy jelezze, ha itt az etetés ideje.”

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.