Bennfenntes kereskedéssel vádolják a Pirate Bay-re pályázó céget
Az AktieTorget brókercég szerint bennfenntes kereskedelem gyanúja miatt vizsgálat indult a Global Gaming Factory ellen, amely korábban 7,7 millió dolláros vételi ajánlatot tett a The Pirate Bay torrentoldalt üzemeltető cég ellen.
A Wired magazin értesülései szerint az AktieTorget egy héttel a Global Gaming bejelentése előtt felfüggesztette a cég részvényeinek kereskedését, amikor azok árfolyamai mindenféle előzmény nélkül hirtelen megugrottak.
„Okunk van feltételezni, hogy információt szivárogtattak ki a jövőbeni tranzakcióról” – nyilatkozta a Wirednek Peter Gönczi, az AktieTorget alelnöke. A cégvezető hozzátette, ha a Global Gaming valóban felvásárolja a világ legnagyobb torrentoldalának számító Pirate Bayt, további vizsgálatokra számíthatnak, mivel utóbbi cég négy alapítóját jogerősen elítélték szerzői jogok megsértésének elősegítése miatt. A négy fiatalembert fejenként egy év börtönre és több millió dolláros kártérítésre ítélték. Gönczi szerint az AktieTorget nem járul hozzá olyan cégek részvényeinek forgalmazásához, amelyek ellen elmarasztaló ítéletet hoztak meg.
Az utolsó interjú |
A fent látható interjút a bejelentés előtt egy héttel készítette Peter Sundével, a Pirate Bay szócsövével Xeni Jardin, a BoingBoing blog egyik szerkesztője. Sunde fontos hírekről tesz említést, de nem pontosítja ezeket. |
A Global Gaming tőzsdei forgalma korábban átlagosan napi 162 000 részvény körül mozgott. Június 5. és június 18. között alacsony szinten mozogtak a tranzakciók, s részvényeként átlagosan mintegy 9 centért cseréltek gazdát a papírok. Június 22-én azonban az árfolyam csaknem megduplázódott, amikor 1,2 millió részvényt adtak el, mielőtt befagyasztották volna a kereskedést.
Amikor a keddi napon – a felvásárlási szándék bejelentésének napján – 38 centre szökött fel az árfolyam és mintegy 5,8 millió részvény cserélt gazdát. Egy nappal később 25 centre esett a kurzus, azonban közel hétmillió részvényt adtak el.