Szó sincs kedvességről: érzéketlenek a japán ingázók
YouTube-on is megtekinthető a japán ingázók életét megkönnyítő altatómaszk látványos bukása. A japán városi vonatok hírhedtek arról, hogy mennyien alszanak (és alszanak el rajtuk), a manga-művész és feltaláló Pyocotan ezt kikerülendő készítette el maszkját, amely futószöveggel hirdeti, hol kell felébreszteni gazdáját. Nem ébresztették fel.
A Pyocotan által kifejlesztett alvómaszkot az egyik legzsúfoltabb vasútvonalon, a Jamanotén tesztelte kitalálója. A videón jól látható, hogy a Nishi-Nippori megállónál száll fel, majd leül, amikor megürül egy hely, felveszi a maszkot és elalszik, miközben az arcára erősített LED-képernyőn a következő szöveg olvasható: "Medzsiro megállónál szállok le" - mindezek ellenére senki sem ébreszti fel.
Pyocotan azért fejlesztette ki körülbelül 20 ezer jenes összegből az általa csak Noriko-szannak nevezett készüléket, hogy nyugodtabban tudjanak a naponta akár több órát is vonaton töltő ingázók aludni és azon reménykedett, hogy az utasok felébresztik majd a Norikót hordó társaikat - ha nem kedvességből, akkor már csak azért is, hogy leülhessenek a helyükre. A feltaláló szerint az alvómaszk szokatlan külseje riasztotta el az utazókat, így tervezi a sisak átalakítását.