Linuxot futtat az elektronikus lego-játék
Apróbb elektronikus felszerelések tervezőinek szánja termékét az újonnan alapult Bug Labs. Az úgynevezett BugBase testéhez különféle kiegészítők csatolhatók, így pár elem kicserélésével otthoni biztonsági rendszerből akár elektronikus zeneeszközt is lehet készíteni.
A BugBase lelke a képünkön is látható téglatest alakú elem, amelyben ARM-típusú processzor és 128 megabájt memória található - szintén ez az elem biztosítja az internetes kapcsolatot (vezeték nélküli vagy éppen kábelen), de található benne egy újratölthető elem, USB-kapcsolati lehetőség és egy alapinformációkat mutató LCD-képernyő is, valamint állványra is szerelhető.
Minden egyes alapelemhez maximum négy modult lehet csatlakoztatni. Év végére készül el az első négy BugModule: az LCD-kijelző, a mozgásérzékelő/gyorsulásmérő, a digitális fényképezőgép/videokamera, valamint a GPS-lokátor. 2008 első negyedévében billentyűzetre, érintőképernyőre és hangszóróra számíthatnak az érdeklődők. Ezeket egy különleges, Linux-alapú fejlesztői szoftvercsomag segítségével lehet összehangolni.
Az első lehetséges kombináció, amelyről hírt adtak a fejlesztők, a GPS és a digitális fényképezőgép kombinációja volt: egyfajta mobil webes szolgáltatás, amellyel "geotaggelt", azaz az exponálás pontos földrajzi koordinátáival ellátott képeket lehet készíteni, illetve az interneten elhelyezni. A BugBase várhatóan az év végén kerül boltokba, áráról még nincsenek pontos információink.