Tippek az internetszolgáltatók sávszélesség-korlátainak kijátszására
Akár elismeri az internet szolgáltató, akár nem: szinte mindegyik ISP korlátozza a P2P fájlcserélők (ami napjainkban 80 százalékban a torrent forgalom) adatforgalmát a kilensek gépein.
A szolgáltatókat is meg lehet érteni: a legtöbb ISP forgalmának több mint hetven százaléka kizárólag a torrent le-, és feltöltésekből adódik, a nagy mennyiségű adatfolyam pedig sok pénzükbe kerül – írja a Techline. A webezés és a levelezés napi pár megabájt, de a "torrentezés" több tíz gigabájt is lehet, és a szolgáltatók ezt nem szeretik. Éppen ezért van az, hogy bár internet kapcsolatunk gyors, a P2P forgalom igencsak lassú: a szolgáltatók valahová 40 k/sec és 100 k/sec közé korlátozzák ennek a protokollnak a sebességét. Ehhez természetesen joguk van - van ahol már a szerződésben is benne van a P2P korlátra vonatkozó kitétel. Figyelem: nem minden szolgáltató korlátozza a P2P adatforgalmat! Kérjük nézze meg felhasználói szerződését vagy érdeklődjön a szolgáltatónál a P2P korlátozással kapcsolatban!
De persze mi felhasználók nem hagyjuk magunkat: íme a legnépszerűbb megoldások szolgáltatónk P2P forgalomkorlátozásának kikerülésére - éljen a villámygyors torrent!
A legtöbb esetben a következő megoldások valamelyike beválik: az adatforgalom kódolása (encrypt), az alapbeállításnak használt port megváltoztatása, az egyirányú forgalom mennyiségének megváltoztatása, vagy egész egyszerűen adatforgalmunk "elrejtése". A legegyszerűbb (és leggyorsabb) ha az első módszert, az adatforgalom kódolását választjuk. Nincs is más dolgunk, mint használni az RC4 encryption nevű kódolást alkalmazni.
A további módszerekről az alábbi linken olvashatnak. Tovább>>