2006. április. 26. 15:26 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. április. 26. 15:28 Tech

Nokia és Intel támogatás a WiFi telefonnak

A két óriás mellett többek között a Cisco Systems és a Research In Motion is csatlakozott ahhoz a konzorciumhoz, amelyek vállalták, hogy úgy módosítsák eszközplatformjaikat, hogy integrálják az IP-alapú telefóniát a vezeték nélküli hálózatokba.

A mobil-, és az IP-telefonok konvergenciájáról már egy ideje folyt a szóbeszéd, s úgy tekintettek rá, mint az IT-kommunikációs ipar Szent Gráljára. Az olyan technológiák, mint a 802.11n drótnélküli szabvány, illete a Kineto Wireless által kifejlesztett Unlicensed Mobile Access (UMA) felgyorsították az intergálódást, s a legtöbb szkeptikus is kezdi átérezni, hogy a WiFi-telefon hatékony alternatívát jelenthet a VoIP mellett.

A Cisco vezetése nem volt hajlandó egy konkrét eseményhez kötni a hírt, s úgy fogalmaztak, hogy az egyre növekvő adatmennyiség a VoIP és a WiFi hálózatok konvergenciája felé mutat.

„A drótnélküli hálózatokat egyre nagyobb számban használják a nagyvállalatok és a kereskedelmi egységek” – nyilatkozta Chris Mckie, a Cisco szóvivője a TMCNet.com weboldalnak. „A kiépített VoIP hálózatok már termelnek profitot, azonban a cégvezetők és a rendszerintegrátorok rájöttek, hogy a WiFi nem egyszerűen egy hozzáférési kapu, hanem mobil szolgáltatásokat elérhetővé tévő rendszer, amely olyan további szolgáltatásokat is kínél, mint például a hangkövetés, illetve a helymeghatározás, ez pedig hatékony plusz szolgáltatás, amely arra mutat, hogy érdemes kiépíteni egy WLAN hálózatot.”

A nyilatkozattal egybevág a Cisco tulajdonában álló Linksys bejelentése, mely szerint a jövőben olyan WiFi-hardveregységeket gyártanak majd, amely már támogatja a 802.11n szabványt.

„Ha ezek a termékek sikeresek lesznek, ez azt jelenti, hogy van igény a Voice-over-WiFi-re” – magyarázta Philip Solis, a drótnélküli technológiákat kutató ABI Research kutatója. "

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.