Kamu a Bill Gates-levél, a milliárdos nem fizet
A Microsoft Magyarország szerint az elmúlt időszakban a nemzetközi rangú informatikai cégről és annak tulajdonosáról olyan levél terjed az interneten, amely valótlan állításokat tartalmaz, a benne leírt információk minden alapot nélkülöznek.
A Microsoft közleménye szerint, amelyet pénteken juttatott el az MTI-hez, a közelmúltban több megkeresés is érkezett a Microsoft Magyarországhoz arról, hogy egy e-mailben terjedő levél szerint a Microsoft és személyesen Bill Gates jelentős összeget fizet mindenkinek, aki továbbítja az adott levelet.
Az e-mailben terjedő levél szerint a Microsoft és személyesen Bill Gates jelentős összeget fizet mindenkinek, aki továbbítja az adott levelet. Az állítások szerint a levél célja az Internet Explorer biztonságának tesztelése, és a Microsoft vezetője a továbbítás esetén 245 eurót fizet minden egyes címzett személynek való továbbküldés után.
A Microsoft állásfoglalása a levéllel kapcsolatban az, hogy a levél tartalma természetesen valótlan, az összes ilyen jellegű spam-hez hasonlóan, amelyek a levelek továbbküldésének darabszámára építenek, hiszen ennek a mérésére jelenleg nincs alkalmas megoldás az informatikában.
A Microsoft álláspontja alapján, sajnos, teljesen általános jelenségnek mondható, hogy egy népszerű vállalat vagy közszereplő nevével élnek vissza illetéktelenül.
A módszer amellett hogy etikátlan és jogsértő, hatalmas mennyiségű, általában kéretlen levélforgalmat, azaz spamet generál. Az internet használatával való visszaélés ellen, legyen az spam, vagy vírusok terjesztése, a Microsoft minden lehetséges fórumon és eszközzel küzd, hiszen ez a felhasználók érdekeit sérti és az internet biztonságát, megbízhatóságát veszélyezteti.
A Microsoft közleménye szerint a felhasználók többsége mára már tisztában van azzal, hogy egy komoly piaci szereplő nem folyamodik hasonló módszerekhez, tehát a kampány egyszerű hoax, ezért ezen rövid állásfoglaláson túl a Microsoftnak további lépéseket nincs szándékában tenni a szóban forgó e-mail ellen.
Egy másik, szintén Microsofttal kapcsolatos hamis lánclevél története itt.