Az Intel szafariján az afrikai vadonban is működtek a mobilirodák
Az Intel szafariját annak bizonyítására szervezték meg, hogy bizonyítsák: a vezeték nélküli tecnhológia ma már lehetővé teszi, hogy akár a dzsungel közepéről is irányítani lehessen egy vállalatot.
Az Intel expedícióját a cég piacfejlesztési menedzsere, Joubert De Lange vezetette Dél-Afrika, Botswana, Zambia és Namíbia legvadabb tájain keresztül. A csapat egyébként kilenc emberből állt. Ketten az Auditor-General dél-afrikai részlegétől érkeztek, s úgy dolgoztak, mintha fizikailag is az irodájukban lettek volna. A kaland dokumentálására az expedíció részese volt egy filmes is, aki videó-hírleveleket készített az út során. S persze nem hiányozhatott a technikai támogató csapat sem. A felszerelés hét Intel Centrino mobil technológiára épülő noteszgépből, egy utánfutóra szerelt műholdas kommunikációs rendszerből, egy hordozható 1kVA teljesítményű generátor-csomagból és egy energiaszűrő UPS rendszerből állt, továbbá egy tipikus afrikai szafari minden kelléke jelen volt.
© Intel |
De Lange beszámolója szerint a kommunikációs folyamat legnehezebb része a műholdvevő fizikai felállítása volt, minden este. „A továbbítási idő gyors volt, és az ügyfél könnyedén bejelentkezhetett a központi irodába. Az egyetlen hely, ahol nem tudtunk folyamatosan égi jeleket fogni, az a botswanai Moremi táborhely volt, ahol a fák lombkoronája miatt szakadt meg a műholdas kapcsolat. A nehézségek, amelyekkel szembesültünk elsősorban fizikai és földrajzi jellegűek voltak, nem pedig technológiai eredetűek.”
De Lange elmondta, hogy a mobilitás és a bármikor, bárhonnan kezdeményezhető vezeték nélküli kommunikáció az az út, amelyen az informatika az elmúlt öt év során elindult. A legfontosabb hatás a termelékenység és a hatékonyság terén mutatkozik majd meg, hiszen a felhasználók akár az irodától távol is dolgozhatnak. Az igazgató szerint az Intel szafarija eloszlatta a félelmeket, amelyek a felhasználókban még megvoltak a vezeték nélküli számítástechnikával kapcsolatban. Szerinte sikerült bizonyítaniuk, hogy nem lényeges a hely, ahol a felhasználó tartózkodik, hiszen a hotspotok segítségével mindig lehetséges kapcsolatban maradni.