Az iCloud online adattárolási szolgáltatáshoz az Apple a Microsofttól és az Amazontól bérel szerverkapacitást. Kérdés, mire szolgál akkor az Apple saját, milliárd dolláros számítóközpontja.
Ki gondolta volna, hogy van az Apple-nek olyan versenytársa, amelyiket nem perli, sőt, szövetségre lép vele? Pedig ez is előfordul: a cupertinói mérnökök úgy döntöttek, nem találják fel a spanyolviaszt, és az iCloud szolgáltatás zökkenőmentes működése érdekében a konkurencia technológiájára támaszkodnak. Az Apple neve alatt működő adattárolási szolgáltatást az Amazon Web Service és a Microsoft Azure támogatja – áll a The Register cikkében.
Az iCloud betának augusztusban volt a premierje, és még idén várható a végleges változat. Az Apple valószínűleg azért szövetkezett az Amazonnal és a Microsofttal, hogy elkerülje a 2008-ban bevezetett MobileMe-hez hasonló fiaskót. A Gizmodo is idézi azt a memót, amit Steve Jobs írt anno, mit hogyan kellett volna jobban csinálniuk.
A hír több kérdést is felvet. Először is: az ügyfél adatainak tárolása – hiszen ezek szerint aki az Apple-lel szerződik, annak adataihoz más cégek is hozzáférnek. A második, hogy az Apple-nek vajon mi érdeke fűződik ahhoz, hogy az Azure-t, ami eddig labdába sem rúghatott mellette, hirtelen ennyire felértékelte. Valószínűleg nem akart egyetlen szolgáltatótól függeni, más magyarázat nemigen van rá. A harmadik kérdést a Businessinsider teszi fel: ha az iCloud az Amazon és a Microsoft segítségével működik, miért épített az Apple Észak-Karolinában hatalmas számítóközpontot? Erre lehet az is a válasz, hogy a konkurencia segítségét csak különleges helyzetekben, vagy például biztonsági mentésre vennék igénybe. Esetleg Cupertino az átmeneti időszak után, ha túlestek a gyermekbetegségeken, talán a saját kezébe veszi a szolgáltatását. Biztos magyarázat egyelőre nincs.