Sport MTI 2024. január. 27. 12:12

Arina Szabalenka megvédte címét az Australian Openen

A címvédő a női egyes szombati döntőben 6:3, 6:2-re könnyedén legyőzte a kínai Cseng Csin-vent.

A második helyen kiemelt, 25 éves fehérorosz versenyző vesztett szett nélkül menetelt a döntőig. Ellenfele, a 21 éves Cseng első Grand Slam-döntőjére készülhetett, éppen tíz évvel azután, hogy honfitársa, Li Na megnyerte az Australian Opent, és első ázsiaiként diadalmaskodott egyesben Grand Slam-tornán. Cseng, a viadal 12. kiemeltje háromszor is döntő szettre kényszerült az idei Australian Openen.

A két játékos eddig egyszer találkozott, a tavalyi US Open negyeddöntőjében a fehérorosz teniszező 6:1, 6:4-re győzött. A mostani döntőben a címvédő hamar elhúzott 3:0-ra, a kínai nem tudott mit kezdeni ellenfele félelmetes ütőerejével. Két-három ütésnél hosszabb labdamenetek elvétve alakultak ki, a megalkuvás nélküli erőteniszt bemutató Szabalenka 5:2-nél fogadóként még elszalasztott három szettlabdát, de adogatóként már lezárta a 34 perces szettet.

A folytatásban Cseng három kettős hibával rögtön elbukta a szerváját, visszabrékelni viszont nem volt esélye, sőt, néhány további kettős hiba után már 4:1 állt az eredményjelzőn. Innen már nem volt kétséges, hogy ki nyeri meg a tornát, a minszki teniszező könnyedén hozta a második szettet 6:2-re, így ő nyerte a döntőt, amely 1 óra 17 percig tartott.

A második Grand Slam-trófeáját megszerző Szabalenka pályafutása 14. serlege, a Daphne Akhurst Trófea mellé 3,15 millió ausztrál dollárt (740 millió forint) kap. Csenget az vigasztalhatja, hogy hétfőtől karriercsúccsal a hetedik helyen jegyzik majd a WTA-rangsorban. Szabalenka idén csak egy mérkőzést veszített el, az ausztrál nyílt teniszbajnokság felhozó tornájának számító brisbane-i verseny döntőjében kapott ki Jelena Ribakinától.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.