A miniszter szerint nem arról van szó, hogy az UEFA "letérdelt" Orbán Viktor történelmi tényeket felvonultató érvelése előtt, sokkal inkább arról, hogy a józan ész jutott érvényre.
A kormányinfón is szóba került a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) bejelentése, amely szerint a jövőben engedélyezik a történelmi Magyarország térképét megjelenítő zászlók, drapériák bevitelét a stadionokba.
Marabu Féknyúz: Ria, ria, Magna Hungaria!
Az ügy az utóbbi két napban több fordulatot vett. Előbb a román futballszövetség (FRF) kért állásfoglalást az európai sportági szervezettől (UEFA) és kritizálta a magyarokat, majd az UEFA látszott cáfolni az MLSZ közlését. Azt írták: „a félreértések elkerülése végett tisztázni akarjuk, hogy az UEFA nem engedélyezte az ilyen zászlók és molinók megjelenítését” az általa szervezett meccseken, és azt javasolták, hogy a magyar szövetség akadályozza meg azok megjelenítését.
Ennek nyomán szerda este aztán az MLSZ újabb közleményt adott ki, e szerint továbbra is tartják magukat ahhoz, hogy az egyértelmű vagy rejtett szövegek és szimbólumok nélküli történelmi Magyarország-térképet szerepeltető drapériák bevitelét engedélyezik. Azt is írták, hogy a döntést az UEFA és a futballban megjelenő kirekesztés ellen küzdő szervezet (FARE) írásos állásfoglalását értékelve és a helyzetet mérlegelve hozták meg.
Ilyen előzmények után Gulyás Gergelytől a helyzet tisztázását kérték a kormányinfón.
Magyar-amerikai csörte, svéd NATO-csatlakozás és uniós pénzek - élőben a Kormányinfóról
A miniszter szerint a meccsekre igenis be lehet vinni a nagy-magyarországos tárgyakat. „Teljesen világos az a vélemény, amit az MLSZ kapott, és az MLSZ sokat tett azért, hogy ilyen vélemény kapjon, amiért mindannyian csak köszönetet mondhatunk. A fegyelmi szervezet vezetője úgy fogalmaz szó szerint, hogy a történelmi Magyarország-térkép önmagában nem diszkriminatív szimbólum. Ráadásul azt az eljárást, amely a magyar–olasz meccsen kitett molinók ügyében indult, lezárta a nemzetközi szövetség. (...)
Tehát, ha valaki egy Nagy-Magyarországot ábrázoló bannert vinne be, akkor ennek semmilyen akadálya nincsen, és látszik, hogy a joggyakorlat is a helyes irányba mozdult el.”
A Magyar Hírlap újságírója más irányból közelítette meg az ügyet, és azt kérdezte: lehet-e az UEFA döntését úgy értelmezni, hogy voltaképpen "letérdelt" Orbán Viktor történelmi tényeket felvonultató érvelése előtt? Gulyás erre azt felelte, hogy semmiképp sem javasolná ezt az interpretációt, szerinte a józan ész jutott érvényre. Szerinte az UEFA és a sportszervezetek nem politikai testületek, és azokat a törekvéseket, amelyek ezeknek a szervezeteknek az átpolitizálására irányulnak, azt nagyon károsnak és helytelennek tartja.
Azzal szerintem mindenki egyetért, hogy az emberi méltóságot sértő, diszkriminatív megnyilvánulásoknak a sportpályákon nincsen helye, de ebbe a körbe egy történelmi Magyarország-térkép nem illeszthető be”
– fűzte hozzá.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.