Sport hvg.hu 2021. június. 12. 23:23

Félgőzzel rúgtak egy hármast a belgák a harmatos orosz csapatnak

A belgák négyszer lőttek kapura, ebből három beakadt.

Európa focizik
Friss cikkek a témában

A végső győzelemre is esélyes belga csapat sima meccsen verte az orosz válogatottat az első mérkőzésén.

Az oroszok rendkívül idegesen játszottak hazai közönségük előtt és ez megbosszulta magát már rögtön a meccs elején. Egy beadást Szemjonov rosszul kezelt le és Lukaku elé tette a labdát, ő köszönte szépen és a jobb alsóba rúgta a labdát. A kapus semmit sem tehetett. A csatár a gólját a dán-finn meccsen összeeső Christian Eriksennek ajánlotta, a kamerához rohant és belekiabálta: Chris, Szeretlek!

A vezetést egyébként a semmiből szerezte meg a belga válogatott, az első 8 percben helyzet sem volt. Mint ahogy a második belga találatnak sem volt túl sok előjele: T. Hazard baloldali beadást Sunyin kapus pont Meunier elé ütötte, aki nem hibázott.

A Szbornaja leginkább pontrúgásokból próbált veszélyeztetni, de a legígéretesebb helyzetet sem tudták kihasználni: Golovin szabadrúgását Dzjuba rendkívül gyengén fejelte a jobb alsó mellé.

AFP

A második félidőre már egy bátrabb és pontosabb orosz csapat lépett pályára, de a kreativitás hiányzott a játékukból és emiatt csak erőlködésre futott, a kaputól 20-25 méterre rendre elfogyott a tudomány. De még volt egy slusszpoén a belgáktól: Meunier mélységi indítását Lukaku váltotta gólra.

A statisztika komoly belga fölényt mutat, míg a hatékonyságuk egyenesen bámulatos: Négy kapura lövésből három gólt lőttek. Az oroszok mindössze egyszer találták el a kaput, így elég nehéz nyerni.

Mindent összevetve a belgák félgőzzel hozták a kötelezőt, az oroszoknak nagyon sokat kell javulniuk a dánokat legyőző finnek ellen, hogy legyen esélyük a továbbjutásra.

Finnország nyert, de kit érdekel, amikor Eriksen túlélte

Kit érdekel egy kihagyott tizenegyes egy megmentett élethez képest?

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.