Sport hvg.hu 2020. október. 01. 20:01

MOL Fehérvár FC–Standard Liége az Európa-liga főtáblájáért

Nem jutott az Európa-liga főtáblájára csütörtök este a MOL Fehérvár FC, amelynek ellenfele a belga Standard de Liége volt az Európa-liga-selejtező playoffkörében.

A meccs történései:

0. perc: elkezdődött a meccs. A csapatok helyezkednek, ismerkednek egymással. Nikolics kis idő múlva kiharcol egy szögletet, majd szabadrúgás jön kifelé.

5. perc: a belgák adogatnak saját térfelükön, de közelebb egyelőre nem jutottak.

9. perc: vezet a MOL Fehérvár. Nikolics lőtt a bal alsóba 14 méterről, Houri passza után. 0–1. A találat az MFFC első akciógolja az El-idényben.

13. perc: a kongói csatár, Muleka érkezik a röviden egy jobbról belőtt labdáért, de Stopira menti.

18. perc: a Vidi elég bátran játszik, annyira, hogy a belgák az utóbbi percekben el sem tudták hagyni a térfelüket.

21. perc: Muleka besárgul, miután a meginduló Bollát hátulról felrúgja.

30. perc: Houri a földre kerül, amiért Laifist sárgával jutalmazza a játékvezető.

35. perc: Nikolics szép passzt ad Petrjaknak, de ő a kapu helyett Laifist találja el. A labdát Muszliu szerzi meg, lő is, de ez meg a léc fölé megy.

40. perc: Nikolics újabb remek passzt ad, ezúttal Negónak, aki a 16-os előteréből próbál betalálni, sikertelenül.

45. perc: Fai passzát Amallah próbálja értékesíteni, de a lövés rossz. A belgák láthatóan megnyomták a félidő végét, jön a szünet.

46. perc: a belgák cserélnek, Bokadi megy le, a helyére Michel-Ange Balikwisha érkezik.

51. perc: egyenlítenek a belgák. Gavory talált a bal alsóba 20-23 méterről. Fogható lett volna. 1–1.

61. perc: Márton is besárgul, amiért reklamál. Laifis közben lejön, Dusenne-t állítják a helyére. Aztán még egy belga csere, Petrjak megy, Bamgboye jön.

64. perc: Nikolics is lemegy, Zivzivadze váltja.

70. perc: a magyarok nagyon fáradtak, ez jól látszik. Hangya ugyancsak sárgát szerez, mert felrúgta Fait. Az utána következő szabadrúgás veszélytelen volt.

77. perc: a Liége megszerzi a vezetést. Amallah a jobbal betette a léc alá. 2–1.

85. perc: jön a harmadik a belga gól, ismét Amallahtól. A találat egy büntetőből született. Ezzel 3–1.

90. perc: Nego is kap egy sárgát, jön egy kis kötekedés. A ráadás öt perc, de újabb gól már nem születik, vége,

a Fehérvár kiesett, a belgák jutottak főtáblára.

Előzmények

Korábban még sosem fordult elő, hogy ugyanazon az őszön két magyar élvonalbeli klub szerepeljen az európai kupák csoportkörében, ám most megtörténhet, ha a Fehérvárnak sikerül kivívnia a továbbjutást. (A Ferencváros ugyanis már ott van a BL-főtáblán, ahol a Juventusszal, a Barcelonával és a Dinamo Kijevvel sorsolták össze.)

Márton Gábor, a hazaiak vezetőedzője bizakodó volt a mérkőzés előtt, arról beszélt: egy meccsen bármi lehetséges, ezt szeretnék kihasználni. Csapata a selejtezősorozatban már három, a Standard Liege két párharcon van túl, és mindkét csapat alaposan megszenvedett ellenfeleivel. A magyarok elsőként az ír Bohemianst ejtették ki 1-1-es döntetlen után 11-esekkel, majd a máltai Hibernians vendégeként 1-0-ra nyertek, a múlt héten pedig a francia Reims ellen gól nélküli döntetlen után ismét 11-esekkel jutottak tovább. A belgák a walesi Bala Town csapatán még viszonylag könnyedén, 2-0-val jutottak túl, a szerb Vojvodinát azonban már csak hosszabbításban tudták kiejteni 2-1-es győzelemmel.

A belga együttes hét forduló után 14 pontjával a negyedik helyen áll a belga élvonalban. A legutóbbi fordulóban, hazai pályán döntetlent játszott a Waregemmel, azzal veszítette a második helyét. A Fehérvár ebben a szezonban 4 bajnokin nyolc pontot szerzett, ezzel a második a 9 pontos Puskás Akadémia mögött.

A Fehérvár már kétszer szerepelt az El csoportkörében, 2012-ben sikerrel megvívott selejtezősorozat után, 2018-ban pedig a BL-selejtezőből kiesve.