Sport hvg.hu 2016. szeptember. 19. 12:57

Félájult testvérét segítette célba az önzetlen triatlonos

Testvére vonszolta, majd lökte be a célba Jonathan Brownlee-t a triatlon-világbajnokság utolsó versenyén, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy a brit megnyerje a sorozatot.

Csupán hétszáz métere volt hátra a triatlon-világbajnokság utolsó, mexikói állomásán a célig, amikor az addig vezető, így a pontversenyben is az élen álló Jonathan Brownlee-nak elfogyott az ereje. A sportoló megállt a célegyenesben, és egy versenybíróba kapaszkodva igyekezett talpon maradni, amikor beérte a harmadik helyen haladó testvére, Alistair, elkapta, eltámogatta a célvonalig, majd átlökte azon.

Ez sem volt elég azonban ahhoz, hogy Jonathan megszerezze a világbajnoki címet: akkor nyert volna, ha megnyeri a versenyt, fő riválisa, a spanyol Mario Mola pedig a negyedik helyen, vagy annál hátrébb végez. A csaknem összecsukló britet azonban megelőzte a befutónál Henri Schoeman, így összetettben végül Mola győzött.

A végletekig kimerült Jonathant végül a rendezőknek kellett felmosniuk, a biztonság kedvéért kórházba is vitték, ahonnan a sportoló Twitterben köszönte meg testvérének az önzetlen segítséget. „Nem így akartam befejezni a versenyt, de mindent beleadtam. Köszönöm, @AliBrownleetri, a hűséged csodálatra méltó.”

Alistair a verseny után azt mondta, amit tett, természetes emberi reakció volt, s akkor is így cselekedett volna, ha nem a testvéréről van szó. Igaz, számára már nem volt különösebb tétje a futamnak: korábban a világbajnoki sorozat több állomását is kihagyta, így győzelmi esélyei elszálltak.

A kétszeres olimpiai bajnok Alistairnak azért volt néhány keresetlen szava az öccséhez, aki szerinte rosszul taktikázott, azért dőlt ki. „Jó lett volna, ha az a szerencsétlen idióta normális iramban fut, és megnyeri a versenyt. Az utolsó két kilométert akár le is kocoghatta volna.”

párizsi olimpia 2024
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.