A belépőjegyeknek eddig csupán a 12 százalékát értékesítették a szeptember 7-én kezdődő Rio de Janeiró-i paralimpiára. A szervezők abban bíznak, hogy az olimpia végén fellendül a jegyeladás.
A szervezők nyilatkozata szerint részben a bevételkiesés miatt jelent komoly gondot számukra a mérsékelt érdeklődés, mert át kellene utalniuk az utazási hozzájárulásokat a nemzeti paralimpiai bizottságoknak. Mario Andrada szóvivő emlékeztetett rá, hogy a paralimpiák jegyeladása az olimpiai játékok alatt és után általában lendületet kap, és a szervezők most is ebben bíznak.
Pénzügyi problémák
Mivel az olimpia megrendezése a tervezettnél sokkal nagyobb összeget emészt fel, egy brazil bíróság befagyasztotta a további kifizetéseket, ami a paralimpia kiadásait is érintheti. A szövetségi kormány és a riói városvezetés 270 millió reallal (23,2 milliárd forint) segítené az olimpia és a paralimpia nyitó- és záróünnepségének megrendezését, de múlt pénteken Marcia Maria Nunes bíró úgy döntött, hogy erre csak akkor kerülhet sor, ha minden számlát nyilvánossá tesznek.
"Tisztában vagyunk vele, hogy az utazási támogatásokat már egy ideje el kellett volna küldenünk, de bőven van időnk, hogy megbizonyosodjunk, minden versenyző képes lesz időben megérkezni és felkészülni a versenyre" - mondta a szóvivő.
A Paralimpiai játékok ma a világ egyik legnagyobb sporteseményeinek számítanak, több ezer sportoló vesz részt a versenyeken. A londoni eseményről a BBC4 napi 16 órában közvetített, 4 milliárd ember nézte világszerte a játékokat, míg Pekingben ez a szám 4,2 milliárd volt. A londoni játékokra két héttel az esemény előtt már egy darab jegy sem volt.
Harmadannyi néző, mint várták
Nemcsak a paralimpiát sújthatja a gyenge jegyeladás és az üresen kongó lelátók látványa. Nemzetközi Olimpiai Bizottság alelnöke, John Coates egy interjúban azt mondta: a riói a legproblémásabb olimpia, amit eddig átéltek. Coates a problémák között említette azt is, hogy a korábban remélt egymillió helyett várhatóan csak 300-500 ezer látogatója lesz a játékoknak.
Noha a hivatalos közlés szerint eladták a jegyek 84 százalékát, a hosszú sorban állások és a közlekedési problémák miatt a valóságban az üres székek száma több tízezer a helyszíneken. Sok turista egyszerűen otthon maradt, a szponzorok által felajánlott jegyeket pedig tízezres nagyságrendben nem használják fel.
Üres lelátók
Még az úgynevezett kiemelt eseményekre sem telnek meg a riói létesítmények, pedig ezekre az akkreditált újságírók csak korlátozott számban juthatnak be – jelentette a helyszínről az MTI tudósítója korábban.
A versenyek első éremosztó napján, szombaton az Egyesült Államok–Kína férfikosárlabda-mérkőzésen nagyjából háromnegyed részben töltötték meg a lelátót a szurkolók, de az úszóversenyek döntőire sem jött össze eddig a telt ház. Amikor Michael Phelps 200 pillangón, illetve a 4x200 méteres gyorsváltóval győzött, akkor is jócskán akadtak üres helyek.
Az Egyesült Államok–Venezuela-kosármeccsen majdnem megtelt hétfőn a lelátó, és tornán is viszonylag sokan voltak, de nem minden versenynapon, cselgáncsban viszont legfeljebb háromnegyed házak vannak. Még akkor is üresen maradt a lelátó egy része, amikor az 57 kilogrammban induló Rafaela Silva a brazilok eddigi egyetlen aranyát nyerte.
A kajak-kenusokra figyel majd az ország - ez a magyarok csütörtöki programja
Szerdán három magyar kajak-kenu egység is döntőbe jutott: a Hufnágel Tibor- Ceiner Benjámin páros 1000 méteren, a Molnár Péter-Tótka Sándor egység 200 méteren, Kozák Danuta pedig 500 méteren versenyezhet az éremért. Férfi pólósaink a Montenegró ellen elveszített negyeddöntő után a házigazda Brazília ellen kezdik meg az 5. helyért folytatott küzdelmet.
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.