2014. április. 09. 10:22 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 09. 10:20 Sport

Visszavonul az ausztrálok háromszoros olimpiai bajnok úszónője

Visszavonul Stephanie Rice, aki 2008-ban, első ötkarikás szereplésén érte el csúcssikereit azzal, hogy - egyformán világrekorddal - Pekingben megnyerte a 200 és a 400 méteres vegyesúszást, és tagja volt a szintén világcsúccsal győztes gyorsváltónak is.

Bejelentette visszavonulását az ausztrálok háromszoros olimpiai bajnok úszónője, Stephanie Rice. Döntését szerdán honlapján, videóüzenetben hozta nyilvánosságra.

A 25 éves Rice 2008-ban, első ötkarikás szereplésén érte el csúcssikereit azzal, hogy - egyformán világrekorddal - Pekingben megnyerte a 200 és a 400 méteres vegyesúszást, és tagja volt a szintén világcsúccsal győztes gyorsváltónak is.

A 2012-es londoni olimpia viszont csalódást hozott a szinte állandó jelleggel vállfájdalmakkal küzdő sportolónak, aki nem tudta címeit megvédeni, sőt még dobogóra sem állhatott: 200-on negyedik, 400-on pedig ötödik lett. 

Londont követően már nem is versenyzett Rice, aki három világbajnokságon két ezüst- és öt bronzérmet szerzett.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.