Sport hvg.hu 2014. január. 02. 06:25

Magyar orvos gyógyítaná Schumachert

Egy nemzetközi hírű magyar idegsebész, Csókay András felajánlotta segítségét és módszerét a kómában fekvő Forma-1-világbajnok francia orvosainak. A magyar orvos nem kommentálta a Blikk értesülését.

Bár a Blikknek az érintett nem erősítette meg, a lap mégis állítja: felajánlotta saját szaktudását a múlt hétvégén tragikus síbalesetet szenvedett Muichael Schumacher orvosainak egy magyar sebész.

Csókay András nemzetközi hírű baleseti idegsebész az interneten keresztül lépett kapcsolatba Schumacher grenoble-i orvosaival, és felajánlotta segítségét. Módszerét, az éralagút-technikát a kilencvenes években fejlesztette ki. Ennek lényege a lap ismertetése szerint, hogy a koponyatető eltávolításával csökkentik az agyban a nyomást, közben úgynevezett éralagúttal védik az ereket az elzáródástól.

AFP / Yasuyoshi Chiba

A múlt vasárnap balesetet szenvedett hétszeres Forma-1-világbajnok állapota a legújabb hírek szerint stabil. Kedden némi javulásról számoltak be franciaországi orvosai, akik maguk is meglepődtek a pozitív változástól. Felhívták a figyelmet ugyanakkor, hogy Michael Schumacher továbbra sincs túl az életveszélyen.

Michael Schumacher múlt vasárnap egy, a francia Alpokban található üdülőhelyen síelt. Éppen át akart menni egyik pályáról a másikra, amikor egy sziklás részen elesett, és beverte a fejét. Ha nem viselt volna sisakot, orvosai szerint odaveszett volna. A baleset után még beszélt, de zavart volt. Helikopterrel a grenoble-i kórházba szállították, ahol megoperálták, majd mesterséges kómába helyezték. Hétfő éjjel ismét megműtötték, és eltávolítottak egy vérömlenyt a koponyájából, azonban további bevérzéseket észleltek a területen. Schumacher állapota egyelőre stabil.

A sportvilág együttérzéséről biztosította a versenyző feleségét és gyermekeit, akik Grenoble-ben várják, hogy Schumacher állapota jobbra forduljon.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.