2013. augusztus. 31. 20:50 NIL Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 31. 20:49 Sport

Zár a piac, Európa őrülten költekezik

Vasárnap lesz az utolsó napja a nyári átigazolási időszaknak. A hvg.hu megnézte, kik szerződtek le új csapathoz az utóbbi pár napban, még a lázas utolsó órák előtt.

Érik Lamela (AS Romától a Tottenham Hotspurbe), 30 millió euró: Már évek óta pályázott a 21 éves argentin középpályás játékjogára Európa több nagy csapata, így idén nyárra várható volt, hogy Lamela elhagyja Rómát. 2011-ben került az olasz fővárosba az argentin River Plate-től, 2 év alatt 62 meccsen 19 gólt szerzett és 12 gólpasszt adott. A Tottenham idén nagyon sokat költekezett, szám szerint 122 millió eurót (Paulinho, Soldado, Jovetic, Chadli, Capoue, Lamela, Chiriches és a lentebb olvasható Eriksen került ennyibe.) Más kérdés, hogy Gareth Bale-t is körülbelül ennyiért akarja megvenni a Real Madrid Londonból.

Geoffrey Kondogbia (Sevillatól az AS Monacóba), 20 millió euró: A miniállam csapata továbbra sem hagyta abba a költekezést, és már 166 milliót adtak ki játékosokért. Ebből húszat a világ egyik legtehetségesebb védekező-középpályásának kikiáltott Geoffrey Kondogbia tett ki. Az idei U20-as vb-győztes francia válogatott húzóembere volt a talán nála is jobb Paul Pogbával, a Juventus játékosával. Idén nyáron a Chelsea érdeklődött iránta először, ám a monacói pénztárca Abramovicsénál is mélyebb.

Kevin-Prince Boateng (AC Milantól a Schalke 04-be), 10 millió euró: Az utóbbi két évben húzóembere volt a Milannak a ghánai középpályás, valószínűleg senki nem fogja elfelejteni Milánóban, amikor megnyerték a bajnokságot, és az ünnepségen Michael Jacksonnak öltözve táncolt. 10 millió euróért nagyon jó vásár volt a Schalkénak, reméljük, sokszor fogja majd kiszolgálni Szalai Ádámot.

Lassana Diarra (Anzsi Mahacskalából a Lokomotiv Moszkvához), 12 millió euró: Mint már több cikkünkben olvashatták, az Anzsi elárverezte egész keretét egy új UEFA szabályozás miatt, mely szerint nem költhet többet egy csapat átigazolásokra, mint amennyi bevétele van reklámokból és játékoseladásokból. Ennek következtében került el az egykori Real Madrid játékos, Lassana Diarra a harmadik számú moszkvai csapatba, a Lokomotivba. Madridban anno nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, karrierje azóta leszállóágban van.

Christian Eriksen (Ajax Amsterdamtól a Tottenham Hotspurbe), 13,5 millió euró: Mint említettük, a londoniak nagybevásárlásának része volt a tavalyi Eb-n a dánok karmestere, a csupán 21 éves Christian Eriksen. Sorban álltak a nagyobbnál nagyobb csapatok érte, ám végül a pletykákhoz képest alacsony áron, mindössze 13,5 millióért lett a Tottenham játékosa. Csak összevetésképpen: a valaha volt (egyik, ha nem a legnagyobb) átigazolási bukás, Andy Carroll idén 4 millióval többe került a West Ham United-nek, mint most a Hotspurnek Eriksen.

Alessandro Matri (Juventus Torinóból az AC  Milanba), 12 millió euró: Eladta egyetlen hazai csatárát a tavalyi olasz bajnok Juventus, Alessandro Matri a Milanban folytatja pályafutását. Kérdés, hogy a 29 éves, lassan kiöregedő támadó mennyire fogja tudni felvenni a harcot Mario Balotellivel és Stephan El Shaarawyval a posztján.

Az utolsó napra sok kérdés maradt még függőben. Így például kiderülhet, mennyiért, és egyáltalán le fogja-e igazolni a Real Madrid Gareth Bale-t? Húz még valami nagyot a Manchester United, vagy az Arsenal? Folytatódik-e Kaká vesszőfutása a Real Madridnál? Vajon eligazol a Liverpoolból Suárez, vagy télig marad a pletykálgatás az uruguayiról, akit már mindenkivel összehoztak?

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.