2013. március. 14. 12:11 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 14. 12:09 Sport

"Drákói szigornak" tartja a Jobbik a Fradi és az Újpest milliós büntetését

A Jobbik szakszerűtlennek tartja a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) vasárnapi, Ferencváros-Újpest rangadót követő fellépését, és tiltakozik az általa súlyosnak tartott büntetés miatt.

Apáti István országgyűlési képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta: személyesen is jelen volt a vasárnapi meccsen, és nem látott rasszista kiírásokat. Azt is közölte, szerinte a pirotechnikai eszközök használata "normális országokban", ellenőrzött körülmények között engedélyezett. Kijelentette: elítél mindenfajta törvényellenes magatartást, ám szerinte "a szurkolók sajátos közegében egymás bizonyos szintű heccelése része a derbinek". Azt mondta, a szurkolói virtusnak helye van a modern világban, emiatt nem kellene több millió forintra büntetni a klubokat.

Apáti István egyoldalúnak minősítette az MLSZ "drákói szigorát", kifogásolva, hogy a szervezet akkor "nem volt ilyen harcias", amikor a nemzetközi szövetséggel szemben kellett volna fellépnie a románok elleni válogatott mérkőzés zárt kapussá nyilvánításával kapcsolatban. Bírálta Csányi Sándor MLSZ-elnököt is, amiért "odáig merészkedett", hogy kitiltaná a nagy Magyarországot ábrázoló, valamint a székely zászlókat a meccsekről. Az ellenzéki politikus szerint ehhez nincs joga az elnöknek.

A képviselő egyeztetne a szövetséggel annak előírásairól, a szabályalkotásba pedig bevonná a szurkolókat is. Bár maga Fradi-szurkoló, az Újpest védelmében is felszólal - jelezte.

Az MLSZ fegyelmi bizottságának keddi döntése értelmében a Ferencvárost kétmillió, az Újpestet egymillió forint büntetés sújtja a két csapat vasárnapi rangadóján történt kihágások miatt.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.