A bronzéremért meccselt a magyar férfi kézilabda-válogatott ma délben a londoni olimpián. A negyedik helynél jobb eredményt még sosem értünk el ebben a szakágban, Horvátország világklasszis csapata akadályozta meg, hogy ma történelmet írjon a Mocsai-csapat. Magyarország-Horvátország 26-33
Nem sikerült a nagy bravúr, de a magyar válogatott így is felejthetetlen pillanatokat szertzett az olimpiai tornán a szurkolóinak. A mai mérkőzés előtt biztossá vált, hogy csapatunk egyik legjobbja, Császár Gábor nem épül fel, az elődöntőben kifordult bokája miatt nem léphet pályára.
Jól kezdtünk a mai meccsen, 5-4 -nél vezettek először a horvátok, addig csak mi voltunk előnyben. Aztán a félidő feléig döntetlen körül tartottuk az eredményt. Jött három - teljesen jogos - kiállítás, csak extra keménységgel bírtunk a horvát csapattal. Ez a hat percnyi hátrány (csaknem egybefüggő volt a három büntetés, annyira egymás után jöttek) megpecsételte a sorsunkat, elkezdtek meglépni a horvátok. Lackovic volt a legjobbjuk, de a kapusuk, Alilovic is spiccen volt. Megléptek a félidő végére öt góllal, nem volt játékosunk, aki cipelte volna a többieket, csak Nagy László, de ő meg hamar összeszedett két kiállítást, így a védekezésből ki kellett szedni a legjobb magyar kézilabdást. Meg is látszott a teljesítményünkön.
A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött: horvát fölény volt a jellemző. Mikler is szerepet kapott nálunk, de sem ő, sem Fazekas nem tudott ma bravúrokat bemutatni: egyszerűen nem védekeztünk jól a kapu előtt, kapusaink sokszor kiszolgáltatott helyzetben voltak.A félidő közepére kilenc gól is volt a különbség, egy cél maradt, a megsemmisülést elkerülni. Ez sikerült, összeszedtük magunkat a végére, és hét gól különbségre kozmetikáztuk a bronzmeccs eredményét.
Totálisan fáradt magyar válogatott jött le a meccs végén a pályáról, és köszönte meg a helyszínen helyet foglaló magyar szurkolóknak ezt a csodálatos két hetet. A magyar férfi kézilabda-válogatott a negyedik helyen zárta a londoni olimpiát, összességében kitűnő teljesítménnyel.
Köszönjük, és gratulálunk.
Férfi olimpiai torna, 3. helyért: MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 26-33 (14-19) London, Basketball Arena, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek). |
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár, Harsányi 7 (2), Ilyés, Iváncsik G. 2, Laluska, Lékai 2, Mocsai T., Nagy L. 6, Putics 5, Schuch, Vadkerti 1, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. HORVÁTORSZÁG: Losert, Alilovic (kapusok), Balic, Bicanic, Buntic 1, Cupic 8 (1), Duvnjak 6, Gojun, Horvat, Kopljar 3, Lackovic 7, Strlek 5, Vori 2, Vukovic 1. Szövetségi kapitány: Slavko Goluza. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. |
Mocsai Lajos, és néhány játékosa nyilatkozott a meccs után:
Mocsai Lajos: "A nemzetközi erőviszonyokat és a realitásokat nézve a magyar kézilabdázás számára óriási siker a negyedik hely" - mondta a szakvezető. "A jobbik csapat kapta a bronzérmet, a horvátok már 3-4 éve együtt játszanak, sok szép eredményt értek el. Addig tudtuk tartani őket, amíg az első félidőben hat percen át nem voltunk emberhátrányban. Nem szoktam foglalkozni a játékvezetéssel, de ennek a horvát válogatottnak nem volt rá szüksége, hogy a kritikus szakaszokban támogatást kapjon a bíróktól. Császár sérülés miatt nem játszhatott, 4-5 hétre kidőlt, sajnos nem volt alternatívánk az irányítójátékban, és ez befolyásolta a támadójátékunkat. A védelem sem működött igazán, sok gólt kaptunk 9 méteren belülről, és volt közöttük több elkerülhető is. Gratulálok a csapatomnak, amely már azzal emberfeletti teljesítményt nyújtott, hogy továbbjutott a halálcsoportból, és a negyeddöntőben legyőzte a pekingi ezüstérmes Izlandot. Persze fáj, hogy az utolsó két mérkőzésünkön kikaptunk, de biztos begyógyítja majd a sebeket ez a negyedik hely. Talán a svédek elleni elődöntőben több esélyünk volt a győzelemre, mint most a bronzmeccsen."
Iváncsik Gergő: "Nem túl jó érzés vereséggel búcsúzni. Ez a meccs ilyen is, olyan is volt: mindenki kisebb-nagyobb sikerrel próbálta mozgósítani az utolsó energiákat, voltak jó periódusai a mérkőzésnek, de most ennyi jött ki belőlünk."
Császár Gábor: "Nem volt könnyű a pálya széléről nézni ezt a találkozót. A lábam már jobban van, mint tegnap, most már kicsit tapogatom a talajt, de néhány hétig pihentetnem kell. Sajnálom, hogy a lehetőségeinket nem tudtuk kihasználni, a svédek elleni találkozóval ellentétben ma nem volt benne a játékunkban az, hogy esetleg hozzunk egy bravúrt. Azt nagyon sajnálom, hogy az elődöntőt nem tudtuk +behúzni+. Szerencsétlenül alakult számunkra a torna vége, de ha az elején megkérdezték volna tőlünk, hogy aláírjuk-e a négy közé kerülést, akkor egyértelműen azt mondjuk, hogy igen."
Nagy László: "Nehéz most bármit is mondani... Az izlandi meccs mindenkiből sokat kivett, jobb lett volna egy kicsit frissebben odaállni a svédek ellen és ma is. Az elődöntős vereség nagyon fáj, de természetesen nem lehetünk elégedetlenek azzal, hogy bekerültünk a legjobb négy csapat közé."
Harsányi Gergely: "Amilyen gyorsan csak lehet, próbáltunk felállni a svédek elleni vereség és csalódottság után, hiszen tudtuk, hogy még a bronzérem is a magyar férfi kézilabdázás legnagyobb eredménye lenne. Egy ideig jól játszottunk, sikerült gólokat elérnünk, aztán jött egy törés a játékunkban. A második félidőben egy kicsit kinyitottunk védekezésben, akkor tudtunk egy pár gólt faragni rajtuk, de aztán ők is váltottak, kiismertek bennünket, és a végjáték már sima volt."
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.