Sport Vincze Szabolcs 2011. február. 02. 17:50

Mivel indít az új magyar teniszvezetés?

Január 29-én megválasztották a Magyar Tenisz Szövetség új elnökét és elnökségét, mely új megvilágításba helyezte a sportágon belüli erőviszonyokat, sok kérdést tisztázott és arra a kérdésre is választ adott, hogy ki van kivel.

A tavaly év elején indult folyamat a jelek szerint befejeződött, ami egyben a Magyar Tenisz Szövetségen belüli küzdelmek végét is jelentheti. 2010 márciusában Nagy Tündét választották meg elnöknek, ez azonban feszültséget keltett a magyar tenisz addigi és új irányítói között. A helyzet lehetetlenné tette a közös munkát, Nagy emiatt novemberben az elnökség lemondatására szánta el magát. Ezt a másik fél is támogatotta, így december 31-én lejárt a tagok nagy részének mandátuma. A részleges tisztújító közgyűlésen újra összecsapott a két oldal, kiegészülve Szűcs Lajos Fidesz-KDNP-s politikussal, aki csak tíz nappal a gyűlés előtt jelezte indulási szándékát.

A január 29-én tartott szavazás előtt Ablonczy Balázs, Nagy Tünde csapatának új elnökjelöltje bejelentette, hogy eláll az indulástól, így a tagság Szűcsöt választotta meg elnöknek. "A két elnökjelölt folyamatosan egyeztetett, és mivel nagyon hasonló tervek és célok szerepeltek mindkettőjük programjában, úgy döntöttek, hogy egyikük visszalép - mondta lapunknak Ambrus András, a jelenleg külföldön tartózkodó Szűcs önkormányzati sajtófőnöke. - Mindketten azt akarták, hogy ne legyen széthúzás a sportágban, ezért már a közgyűlésen is prezentálni szerették volna az egységet."

Balról jobbra: Szűcs Lajos, Nagy Tünde és Ablonczy Balázs
Magyar Tenisz Szövetség

"Szűcs Lajos azért sem mondott neveket korábban, mert éreztetni akarta, hogy mindenkivel szívesen dolgozik együtt, aki a magyar teniszért tenni akar - tette hozzá Ambrus, aki szerint az új elnöknek nincsenek és nem is voltak személyi problémái senkivel, hiszen a korábbi konfliktus is az elnökség és az akkori elnök között volt. - Azt szerette volna, hogy a munkához keressünk embert, ne pedig fordítva."

„A közgyűlés a változásra szavazott, és ezt mi képviselni is fogjuk – mondta Nagy Tünde a hvg.hu-nak. – Bízom benne, hogy a generációváltás meg fog valósulni, mert Sávolt, Temesvári, Krocskó és Kuharszky véleményem szerint olyan nevek, akiknek tanácsaival és közreműködésével ez lehetséges lesz. Folytatjuk azt a munkát, amit a csapatom és én az elmúlt hónapokban elkezdtünk.”

Az alelnök hozzátette, hogy Szűcs Lajossal még egyeztetnek a héten, de a jövő héten már összeül az új elnökség, amely az alap- és versenyszabály módosításával, valamint egy marketingterv kidolgozásával kezdi majd a munkát.

Mit gondolnak a régi elnökségi tagok?

"A puding próbája az evés. Remélem, az új elnökség meg fogja valósítani azokat a célokat, melyeket korábban és most kitűzött - mondta a hvg.hu-nak Hegedűs József, a régi elnökség tagja. - Mi anno azért álltunk Szűcs Lajos mögé, mert bíztunk abban, hogy érdemben tud segíteni az állami támogatásban."

A tagság egységes
Magyar Tenisz Szövetség

 

A RÉGI ELNÖKSÉG MEGMARADT TAGJAI

Nyírő László, Csallóközi Zoltán és Pázmándi József nem mondott le tavaly, a mostani közgyűlésen szerették volna visszahívni öket. Ez végül formai akadályok miatt nem sikerült, mivel ez a kérdés nem szerepelt a napirendi pontok közt.

 

A jelenlegi alapszabály szerint az elnökségi tagok tagsága megszűnik:

  a) a mandátum lejártával
  b) lemondással
  c) visszahívással
  d) elhalálozással
  e) a sporttevékenységtől történő eltiltással

 

Az érintett három elnökségi tag jelen volt a közgyűlésen, de nem kívánták kommentálni az eseményeket, utólag egyedül Nyírő László jelentette be lemondását.

"A munkánknak vége, de most magasabb szempontok számítanak, melyek messze túlmutatnak a személyes érdekeken. Ami az ülésen történt, az a két elnökjelölt közötti megegyezés eredménye volt. Nekem csak az volt furcsa, hogy a közgyűlésen az új elnök felállt, és javaslatot tett az elnökség tagjaira vonatkozóan. Eddig nem ez volt a szokás - tette hozzá Hegedűs. - Rossz érzésem viszont nincs, a munkám eddig tartott, én nyugodt vagyok a tevékenységemmel kapcsolatban, semmit sem csinálnék másként."

Arra a kérdésre, hogy szívesen dolgozna-e még a magyar teniszben, segítene-e az új elnökségnek, ha az kéri, Hegedűs annyit felelt, hogy a gond itt nem a szándékkal van. "Az elmúlt fél év történései után igen kis esélyét látom az elnökség részéről egy ilyen felkérésnek. Sőt, a tekintetben sincsenek kétségeim, hogy az elnökség azon tagjait, akik eddig nem mondtak le, valamilyen úton-módon eltávolítják."

Három elnökségi tag ugyanis nem mondott le a többiekkel együtt novemberben, ketten közülük - Csallóközi Zoltán és Pázmándi József - jelenleg is tagjai az elnökségnek. A január 29-ei közgyűlés elején negyven percig tartott a visszahívásukkal kapcsolatos vita, ami eredmény nélkül zárult. Nyírő László azonban 2011. február elsején hivatalosan beadta a szövetségnél a lemondását.

"Az ember nem ötletszerűen hoz ilyen fontos döntéseket - válaszolt Nyírő László a hvg.hu azon kérdésére, hogy miért csak most döntött lemondásáról. - Én annak idején nem is voltam ott személyesen azon a gyűlésen, ahol az elnökség nagy része a lemondás mellett voksolt. Később azonban hárman úgy ítéltük meg, hogy amíg nem tisztázódik a helyzet, és nem érkezik olyan elnök, akivel tudunk dolgozni, nem nyújtjuk be a lemondásunkat."

"Így találtuk meg Szűcs Lajost, és ezért kampányoltunk mellette. Megválasztása után azonban úgy ítéltem meg, hogy mivel sikerült egy új, potens és tekintélyes elnököt találni a Magyar Tenisz Szövetség élére, én nyugodtan távozhatok az elnökségből. Szűcs kompromisszumokat tudott kötni, így nem aggódom, mert meglesz a szükséges támogatása."

MAGYAR TENISZ SZÖVETSÉG

A 2011. január 29-én választott elnökség tagjai:

  Szűcs Lajos - elnök
  Nagy Tünde - alelnök
  Hetényi Péter - alelnök
  Bogyó László - Pest megye
  Fábián Balázs - nyugati régió
  Tatár Péter - keleti régió
  Kerekes Péter - keleti régió
  Sávolt Attila - szakmai
  Temesvári Andrea - szakmai

  Krocskó József - szakmai

 

Az előző elnökségből maradt tagok:

  Nyírő László - 2011 február 1-én lemondott, posztja betöltetlen
  Csallóközi Zoltán
  Pázmándi József

Vincze Szabolcs

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.