Magabiztos játékkal mutatkozott be a magyar női kézilabda-válogatott a 2010-es Európa-bajnokságon, Mátéfi Eszter sérülések miatt meggyengült együttese 28-19-re legyőzte Szlovénia csapatát.
Jobban kezdett Mátéfi Eszter csapata, amely az első percekben megszerzett előnyt nem is eresztette ki kezéből a D csoport első Európa-bajnoki mérkőzésének végéig. A védekezés szervezett volt, az ebből induló támadások is, a magyar csapat összesen hét gólt szerzett lerohanásból az első harminc perc alatt.
Pálinger Katalin fantasztikusan, összesen 48 százalékos hatékonysággal védett, ennek és a védekezésnek köszönhetően sok labdát szereztünk. Bulath Anita és Szucsánszki Zita vezetésével tizenhat gólt dobtunk az első félidőben, a három sérült klasszis - Görbicz Anita, Zácsik Szandra és Tóth Tímea - hiányát remekül megoldották a játékosok.
A második félidőt sem kezdtük rosszul ugyanakkor volt egy ötperces periódus, amikor feljavultak a szlovének, mi pedig támadásban és védekezésben is visszaestünk, így Ivica Rimanic együttese a 41. percre feljött már 19-15-re is.
A hajrá azonban újra a magyar együttesé volt, alaposan megszórta a játékot gyorsítani próbáló szlovéneket, és végül nagy különbséggel, 28-19-re hozta az összecsapást. Mátéfi Eszter csapata tehát könnyű győzelemmel keztde a 2010-es kontinenstornát, de a folytatás nehezebb lesz Franciaország és Norvégia ellen.
"Összességében elégedett vagyok, bár voltak hibák, de a tizenkilenc kapott gól önmagáért beszél - mondta Mátéfi Eszter szövetségi kapitány. - A védekezés jó volt, Pálinger pedig fontos labdákat fogott. Támadásban sok volt a pontatlanság, de ez betudható a nyitómeccsnek. Figyelni kellett arra, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon, és szokjon hozzá az Eb hangulatához, illetve ehhez a hatalmas csarnokhoz. Lényeges volt az is, hogy a döntő pillanatokban nem remegett meg a kezünk. Szerdán a franciák az esélyesebbek, de mindent egy lapra feltéve játsszunk majd, és meglátjuk, mi sül ki ebből."
"Ez egy tipikus első meccs volt, benne jó és rossz dolgokkal - mondta olimpiai ezüstérmes kézilabdázónk, Kökény Bea a hvg.hu-nak. - Hamar eldőlt, hogy kié a meccs, és az egyetlen nehéz periódusban, mikor feljöttek négy gólra, végül sikerült váltani. Látszott, hogy jobban kézilabdázunk náluk. Egy tizenhatos Európa-bajnoki mezőnyben nincsenek gyenge csapatok, de a szlovén valóban nem tartozik az élmezőnybe, a D csoport leggyengébb csapatának számítanak. A folytatásban az olimpia óta átalakult francia csapat ellen van esélyünk, mely nagyjából ugyanolyan erőt képvisel."
Az egykori klasszis kézilabdázó szerint a norvégok ellen nem valószínű a győzelem, amit egyrészt a hazai pálya is indokol, másrészt az, hogy a skandinávoknak valóban erős csapatuk van. A mai győzelem viszont nagy valószínűséggel továbbjutást jelent a magyar válogatott számára, hiszen a négytagú csoportokból az első három jut a középdöntőbe.
IX. NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, 2010, DÁNIA ÉS NORVÉGIA |
D CSOPORT, 1. FORDULÓ: Gólszerzők: Bulath 6/1, Vérten 5, Szucsánszki 4/2, Szamoránsky 4, Kovacsicz 3, Tomori 3, Sopronyi 1, Bódi 1, Szabó 1 ill. Oven 6, Zrnec 5/3, Mavsar 3/1, Jericek 2, Irman 2, Mitrusevska 1 |
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.