Sport hvg.hu 2010. július. 28. 15:15

Ecclestone szerint nem kár a Forma-1-es kiscsapatokért

Bernie Ecclestone, a Forma-1 gazdasági vezetője úgy nyilatkozott, nem lepődne meg, ha egy-két újonc istálló még a szezon vége előtt kiesne a Forma-1-ből.

A Lotus, a Virgin és a Hispania Racing Team mind 2010-ben csatlakoztak a sorozathoz, de a jelek szerint nem bírják az iramot, idén ugyanis még egyetlen árva pontot sem szereztek. Mindhárom istálló kijelentette a szezon előtt, hogy az idei év számukra a kísérletezések jegyében telik majd, és csak 2011-től lesznek versenyképesebbek.

„Nem lennék meglepve, ha egy vagy két újonc istálló a szezon végétől nem folytatná működését a Forma-1-ben – fogalmazott szkeptikusan Bernie Ecclestone a Daily Telegraphnak. – Úgy gondolom, van egy pár csapat a mezőnyben, amelyeknek nem kellene itt lennie. Kicsit túlvállalták magukat.”

Mivel a létszám bővítése állandó téma a jelentkezők miatt, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) jelenleg is vizsgálja, hogy elfér-e tizenhárom csapat a Forma-1-ben (jelenleg tizenkettő van). Ecclestone szerinte azonban ennek éppen az ellenkezője várható.

A brit üzletember szerint tízcsapatos F1-ben kell gondolkozni. "A Lotusnak nagyon jól cseng a neve, ezért nem szeretném, ha elvesztenénk őket. Azonban sok pénzbe fog kerülni a kisebb csapatoknak, ha tovább akarnak versenyezni.”

„Idén egyikük se mutatott olyasmit, amiért azt mondhatnánk, hogy érdemes itt maradniuk.” Mivel a versenyeken rendre hátul kullognak, keveset mutatja őket a kamera, így a közvetítési jogokból sem tudnak úgy részesülni, hogy további szponzorokat csábítsanak magukhoz.

A Német Nagydíj előtt állítólag a pénzügyi zavarban lévő Renault már tárgyalt is Eccletone-nal és a Forma-1 vezetőségével a közvetítési díjakból származó előnyök újraelosztásáról. A francia istálló problémája a pletykák szerint megoldódott, de ez nem a hajthatatlan Ecclestone-nak volt köszönhető.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.