A magyar férfi pólósok tízgólos diadala
A magyar férfi vízilabda-válogatott 15-5-ös győzelmet aratott a Dél-afrikai Köztársaság csapata felett a római vizes világbajnokságon, az A csoport utolsó fordulójában.
Hogy Kemény Dénes csapata az első vagy a második helyen végez csoportjában, az a kvartett másik pénteki mérkőzése, a 17 órakor kezdődő Németország-Kanada meccsen dől el. A magyarok korábban kilenc góllal bizonyultak jobbnak a tengerentúli alakulatnál, s ha a németek ennél nagyobb arányú győzelmet aratnak Kanada felett, akkor ők lesznek a csoportelsők, s jutnak egyenes ágon a negyeddöntőbe.
A dél-afrikaiakkal - miután helyi kuriózum gyanánt egy seprűs ember begyűjtött egy kígyót a medence partján - sportágtörténeti jelentőségű meccsen találkozott Kemény Dénes alakulata, eddig még egyszer sem mérkőzött meg egymással a két ország válogatottja. A találkozón már az első negyedben záporoztak a magyar gólok. Akár jellemző momentumnak is lehetne nevezni, hogy például Biros Péter "életidegen" pozícióból, centerből szerzett gólt már az elején (2-0), vagy hogy az ifjabbik Varga fivér, Dénes szinte mindenhonnan betalált, s összesen négyszer volt eredményes. A nap gólja mégis egyértelműen Madaras Norbertnek adandó, aki egészen ifjú apaként - a felesége péntek reggel szülte meg első gyermeküket, egy fiút - hatalmas gólt lőtt az utód tiszteletére (12-3).
A maroknyi magyar szurkoló harsány - és jogos - örömmel ünnepelte a harmatkönnyű győzelmet, a kérdés azonban ott lógott a levegőben: egyenesen a negyeddöntőbe visz vajon a válogatott útja, vagy csoportmásodikként egy előre nem tervezett "különmeccs" vár még rá, mielőtt biztosítaná helyét a legjobb nyolc között.
2009-ES VÍZLABDA VILÁGBAJNOKSÁG, RÓMA |
FÉRFIAK, A CSOPORT, 3. FORDULÓ MAGYARORSZÁG - DÉL-AFRIKA 15-5 (6-1, 3-1, 4-1, 2-2) A magyar góldobók: Varga Dénes 4, Biros, Varga II. Zs. 2-2, Gór-Nagy, Kiss G., Hosnyánszky, Varga Dániel, Hárai, Madaras, Szivós 1-1 |
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.