2008. november. 14. 15:01 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 14. 15:31 Sport

Folytatódik a magyar bíróbotrány

A női csapatok addig nem lépnek pályára a kosárlabda-bajnokságban, amíg a szövetség nem biztosítja minősített játékvezetők küldését a találkozókra. A szombati és vasárnapi mérkőzéseket elhalasztják.


A férfiaknál sem tiszta a kép
"A Tagozat valamennyi csapata az MKOSZ által rendezett bajnokság előírásainak megfelelt. A Tagozat ragaszkodik ahhoz, hogy a mérkőzésein a bajnokság előtt közzétett, minősített játékvezetők közreműködjenek. A csapatok úgy határoztak, hogy 2008. november 19-től egységesen nem lépnek pályára mindaddig, amíg az MKOSZ nevezett kötelezettségének nem tesz eleget. A kialakult helyzetre való tekintettel a 2008. november 15-re és 16-ra kiírt mérkőzéseket elhalasztja" - áll a női tagozat által Berényi János MKOSZ-elnöknek címzett levélben. 

Berényi János közölte, hogy most érkezett haza külföldről, ezért egyelőre nem kíván az ügyről nyilatkozni. Szabó György, a játékvezetői bizottság elnöke elmondta, a hétvégi találkozókra kijelölt bírók közül többen lemondták a mérkőzéseket. A helyettük felkért pótjátékvezetők közül nem mindenki élvonalbeli bíró, de rendelkezik a szükséges képesítéssel. Így a meccsek megrendezése részükről biztosított lesz.

A női, majd a férfi ligában kirobbant sztrájk október 10-én, illetve 18-án ért véget, amikor a klubok megegyeztek a játékvezetőkkel a biztonsági kérdésekben és anyagi juttatásokban. Valovics István, a sípmesterek képviselője viszont november 7-én arról tájékoztatta az MTI-t, hogy újabb tiltakozásba kezdenek, mert nem helyezték vissza hivatalába a nemrég leváltott játékvezetői bizottságot, annak elnökévé Szabó Györgyöt nevezték ki.

hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.