Tisztes vereségből 3 gólos zakó lett az Európa Liga első csoportmeccsén a magyar bajnok számára. Három olyan játékosa van a Genknek, amilyen a Videotonnak nincs. De kellene.
Európa Liga, G csoport, 1. forduló: Genk (belga)-Videoton FC 3-0 (1-0) Genk, 12 000 néző, v.: Laurent Duhamel (francia) |
Genk: Videoton FC: gólszerző: Vossen (22.), Buffel (78.), De Ceulaer (92.) |
Hamar kiderült, hogy a Genk jobb csapat, mint a Gent, amit már kivert az Európa Ligából a Videoton, az, hogy belga mind a kettő, az nem számít. Látszott, hogy támadásra nem nagyon gyúr Paulo Sousa csapata, a védekezéssel volt elfoglalva a magyar bajnok, és az első húsz percig meg is oldotta szépen. A Videoton jobb oldala volt az aktívabb, ami a támadásokat illeti, de ezt sordino üzemmódban képzeljük el, veszélyt nem sikerült okozni, csak a meccs legelején, Walter Lee egy lövése okozott némi zavart a belga kapu előtt. Illetve volt egy olyan szituáció is, amikor Koulibaly a Genk tizenhatosán odarúgott Oliveirának, de a bíró nem fújt, pedig kellett volna.
Az első megingás a Videoton védelmében rögtön gólt hozott a Genk részére. A 23. perc eseménye volt, hogy a jobb oldalon Buffel átverte Stopirát, tökéletes beadást intézkedett a hosszúra, ahol érkezett Vossen, és védhetetlenül fejelt a hosszúba. Bozovic nem tehetett semmit, jó befejezés volt. 1-0
Tíz perc múlva majdnem megismétlődött a gól, de Vossen fejese gyengébbre sikerült, így Bozovic megfogta. Ezután Hamalainen lecsúszott beadása okozott veszélyt, de elsuhant a labda a Videoton kapuja előtt-mellett. Mitrovic két próbálkozása fért bele a félidőbe még, de nem volt veszélyes egyik sem, tehát 1 gólos belga előnnyel mentek szünetre a csapatok.
A második 45 percre frissebben érkezett a Videoton, helyzet is akadt, Sándor, majd Walter Lee volt veszélyes. Aztán Vossen - immár lábbal - szerzett majdnem egy gólt, de kemény lövése éppen csak mellé ment. Lassan visszaállt az első félidőhöz hasonló játék, azaz pontosan, a labdát megbecsülve játszott a Genk, és jobb oldalon volt veszélyesebb.
Sándor György egy lövése a 60. percben munkára késztette Van Hount kapust, ha pontosabb a lövés, akár egyenlítést ért volna. Annyit azonban jelzett, hogy a Videoton nem elégedett a tisztes vereséggel. A legveszélyesebb játékos mindamellett Vossen volt, a 70. percben újra gólt fejelhetett volna, előtte pedig lábbal volt veszélyes. De Ceulear parádés emelését fogta Bozovic, ravasz megoldás volt. A Videoton részéről is volt kísérletezés, Gyurcsó bejött csereként, és nagy kedvvel játszott, gólt is lőhetett volna, miután fejjel helyzetbe hozta magát, és lövésig is eljutott.
A hajrára fordult volna a két csapat, amikor a 78. percben Vossen és Buffel megcsinálta a helyzetet, és a belgák második gólját. Vossen kisodródva a jobb oldalról a hosszúra ívelt, Buffel pedig kapásból büntetett, nem lehetett védeni. 2-0
Aztán a meccs legvége szomorú lett, a 92. percben De Ceulear is bevert egyet, balról tüzelt nagyot, Bozovic hiába vetődött, a labda a hosszú alsóba csapódott be. Sajnos nem figyeltünk már oda, ez a gól teljesen fölösleges volt, és abszolút megúszható. Írjuk az elkeseredés számlájára, 3 gólos zakó nem volt benne a meccsben, ez az igazság. 3-0
Nem vallott szégyent a magyar bajnok, nem is játszott rosszul, de a Genk kapuja előtt elfogyott a lendület. Azért kár, mert a második játékrész már sokkal reményteljesebb volt, mint az első, a 2. belga gól azonban megpecsételte a Videoton sorsát. Vossen a meccs embere volt, Buffel is kiválóan játszott, végülis ennyivel volt jobb a Genk, meg egy De Ceulear -ral, s ez elég volt nekik a győzelemhez. Székesfehérváron kell helyreállítani az önbizalmat majd, a második félidő játéka alapján - a két bekapott gól ellenére is - erre akad némi esély.
Nem sok, csak némi.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.