Shake life-style.hu 2012. január. 12. 23:55

2012: a tavalyinál jobb évben reménykedik a világ többsége

Az Ipsos Public Affairs közvélemény-kutató intézet és a Reuters hírügynökség 24 országban végzett közös felmérésében...

Végigvidámkodjuk-e az előttünk álló évet?

Az Ipsos Public Affairs közvélemény-kutató intézet és a Reuters hírügynökség 24 országban végzett közös felmérésében összességében az emberek közel háromnegyede (72 százalék) mondta azt, hogy rózsásabbnak látja az idei évet a tavalyinál. A legnagyobb - 90 százalék körüli - a bizakodás Indonéziában, Brazíliában, Indiában, valamint a 91 százalékkal első helyen álló Franciaországban, ahol annak ellenére látják rózsásnak az idei évet, hogy itt számolnak a legkevesebben javuló világgazdasági teljesítménnyel.

A legpesszimistábbak az olaszok (55 százalék), a japánok (46), a svédek (55), a magyarok (56), a britek (58) és a spanyolok (59). "Európa még problémás hely" - kommentálta az adatokat Clifford Young, az Ipsos Public Affairs vezető alelnöke.

Young szerint évek óta először fordul elő, hogy globálisan az emberek rózsásabbnak látják az előttük álló évet. Az amerikaiaknak például a 74 százaléka optimista 2012-t illetően.

A 24 országban megkérdezett 21 245 felnőttnek azonban csak a 40 százaléka számít a tavalyinál jobb világgazdasági teljesítményre. Magyarországon a megkérdezettek 20 százaléka bízik növekvő világgazdaságban, és a magyaroknál csak a franciák borúlátóbbak (19 százalék), míg Indiában, Brazíliában és Indonéziában 70 százalék körüli az optimisták aránya.

A felmérés szerint leginkább a fiatalok, a tehetősek és a magasan iskolázottak, vagyis a leginkább válságtűrők bíznak az idei évben.

Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.